Publikohet lista me 28 aplikacione që duhen fshirë nga celularët - Business Magazine Albania

Publikohet lista me 28 aplikacione që duhen fshirë nga celularët

Hulumtuesit e Human’s Satori Threat Intelligence kanë zbuluar se një listë të gjatë të aplikacioneve të disponueshme falas në telefonat celularë, të cilat rezultojnë të jenë të rrezikshme dhe që supozohet se janë përgjegjëse për përhapjen e malware.Këto aplikacione kanë qenë në Play Store për më shumë se 9 muaj. Konkretisht, ata kanë qenë në Play Store për 9 muajt e fundit të vitit 2023. Këto janë aplikacione falas VPN.

Llogaritë bankare nuk janë në rrezik me këto aplikacione, por pajisja e infektuar mund të nisë krime të ndryshme kibernetike, të tilla si sulmet në faqe dhe organizata.

Lista përfshinë këto programe:

 1. Lite VPN
 2. Tastiera Anims
 3. Blaze Stride
 4. Byte Blade VPN
 5. Nisësi i Android 12 (nga CaptainDroid)
 6. Nisësi i Android 13 (nga CaptainDroid)
 7. Nisësi i Android 14 (nga CaptainDroid)
 8. Furnizimet e CaptainDroid
 9. Filma klasikë të vjetër falas (nga CaptainDroid)
 10. Krahasimi i telefonit (nga CaptainDroid)
 11. Fast Fly VPN
 12. Fast Fox VPN
 13. Fast Line VPN
 14. Animacion Qesharak Char Ging
 15. Edges Limo
 16. Në rregull VPN
 17. Nisësi i aplikacionit të telefonit
 18. VPN me rrjedhje të shpejtë
 19. Shembull VPN
 20. Sigurt Thunder
 21. Shkëlqe i sigurt
 22. Surf me shpejtësi
 23. Swift Shield VPN
 24. Turbo Track VPN
 25. Turbo Tunnel VPN
 26. Verdha Flash VPN
 27. VPN Ultra
 28. Ekzekutoni VPN. newsbomb

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0