Pse blerja e ndjekësve në Instagram është një strategji e padobishme?! - Business Magazine Albania

Pse blerja e ndjekësve në Instagram është një strategji e padobishme?!

blerja e ndjekësve

Blerja e ndjekësve në Instagram po bëhet gjithnjë e më popullore, me shumë të famshëm, influencues dhe kompani që i blejnë për të rritur statusin e tyre social. Njerëzit po paguajnë për këto llogari të rreme për të krijuar iluzionin se ata kanë ndjekës më të rëndësishëm se ata. Ky fenomen është bërë aq i përhapur sa disa njerëz po blejnë edhe pëlqime në postime për të rritur më tej numrin e ndjekësve të tyre.

Sa kushton blerja e ndjekësve në Instagram?

Blerja e ndjekësve në Instagram vjen me një sërë çmimesh të ndryshme. Në disa site, është e mundur të blini 100 ndjekës për 7 dollarë. Kjo nuk është shumë keq nëse jeni duke kërkuar për një kënaqësi të shpejtë. Një opsion më i shtrenjtë është blerja e 10,000 ndjekësve në Instagram për 520 dollarë. Opsioni më i shtrenjtë është blerja e 5,000,000 ndjekësve në Instagram për 1300 dollarë.

Lexoni: Një problem i vazhdueshëm! Ja si profilet fallco në Instagram përdoren për skemat mashtruese të investimeve në kriptomonedha

Si të dalloni nëse dikush po blen ndjekës për profilin e tij?

Nëse ndiqni dikë në Instagram dhe vini re se ai ka shumë ndjekës, por shumë pak postime, ka më shumë gjasa që ai të ketë blerë ndjekës. Mënyra më e lehtë për të treguar është të shikoni raportin e ndjekësve të personit. Nëse ky raport është i pakët (më pak se 1), atëherë shanset janë që ata po blejnë ndjekës.

Është shumë e lehtë të identifikosh nëse dikush ka blerë ndjekës, sepse numri i ndjekësve të tyre do të jetë më i lartë se zakonisht dhe do të shihni një rritje të konsiderueshme në numrin e pëlqimeve që ata kanë.

Pse është shpesh më mirë të investosh në strategji?

Blerja e ndjekësve në mediat sociale është e zakonshme për shumë njerëz. Për disa, kjo është një mënyrë për të rritur vetëvlerësimin dhe për ta bërë veten të ndihen më të sigurtë, por e vërteta është se nuk funksionon kështu. Mund të blini ndjekës në Instagram ose të blini pëlqime, por nuk do të gjeni përdorues të vërtetë që janë të interesuar për atë që po bëni. Në vend të kësaj, ato do të jenë llogari të rreme që nuk do të shndërrohen në asgjë. Mënyra më e mirë për të provuar dhe rritur një llogari është duke ndërtuar një strategji rreth asaj që po postoni.

Blerja e ndjekësve është humbje kohe dhe parash. Përveç kësaj, nuk do të jeni kurrë të kënaqur me numrin e ndjekësve që keni, sepse tregu është i mbingopur dhe gjithmonë është dikush tjetër që ka më shumë dhe mund të ofrojë oferta më të mira për t’i marrë ata. Në fund të fundit, përmbajtja është ajo që ka rëndësi.

/entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0