Pse aplikacioni juaj Spotify nuk punon dhe ja zgjidhja për ta rregulluar! - Business Magazine Albania

Pse aplikacioni juaj Spotify nuk punon dhe ja zgjidhja për ta rregulluar!

Spotify

Nëse mbështeteni tek Spotify si burimin tuaj të përditshëm të muzikës, padyshim keni kuptuar vlerat e të paturit akses në një bibliotekë me mbi 70 milionë këngë. Por e gjithë kjo kënaqësi mbaron nëse Spotify vazhdimisht nuk punon, kur ju hapni aplikacionin ose kur përpiqeni të luani një këngë.

Ashtu si me çdo aplikacion tjetër problematik, mund të jetë e vështirë të kuptohet saktësisht se cili është shkaku kryesor i problemit. Këtu do të gjeni disa mënyra për të zgjidhur këtë problem.

  • Mbylleni dhe më pas jepini restart

Shpesh, një aplikacion që shfaq një mesazh “error” ose nuk punon mund të rregullohet me një zgjidhje të thjeshtë: Thjesht mbylleni dhe bëjini restart aplikacionit. Ju mund të mbyllni aplikacionin në Android ose iOS, pastaj rinisni aplikacionin në mënyrën e zakonshme. Kjo ju merr vetëm një minutë, dhe mund të zgjidhë problemin tuaj.

  • Bëjini restart celularit tuaj

Nëse i dhatë restart aplikacionit të Spotify dhe kjo nuk funksionoi atëherë është mire t’i bëni restart celularit tuaj. Kjo do të pastrojë çdo të dhënë të korruptuar që mund të shkaktojë problem dhe do t’ju lejojë të filloni ta përdorni sërish celularin tuaj përsëri pas vetëm një ose dy minutash.

  • Kontrolloni për një ndërprerje të Spotify

Përpara se të ndërmerrni hapa më komplekse ose që kërkojnë kohë për zgjidhjen e problemit tuaj, është mire të përcaktoni nëse problemi është me shërbimin Spotify, në këtë rast thjesht duhet të prisni që shërbimi të rikthehet. Mënyra më e lehtë për ta kuptuar këtë është duke vizituar faqen e Spotify në Down Detector, ose thjesht kërkoni “Is Spotify down” në një kërkim në Google dhe kërkoni Downdetector në rezultatet e kërkimit. Nëse faqja nuk funksionon, prisni pak dhe provoni përsëri më vonë.

  • Dilni nga Spotify dhe identifikohuni përsëri

Nëse Spotify prishet pavarësisht se çfarë përpiqeni të bëni, mund të ketë ardhur koha të dilni nga Spotify dhe më pas të identifikoheni përsëri. Në aplikacionin celular (për Android ose iPhone), trokitni lehtë mbi ikonën e Settings lart djathtas dhe lëvizni poshtë. Klikoni Log out. Më pas, hyni përsëri në llogarinë tuaj.

  • Ç’instaloni dhe ri-instaloni Spotify

Nëse aplikacioni është korruptuar ose ka një papajtueshmëri me ndonjë softuer tjetër në pajisje, ri-instalimi i një kopjeje të re mund ta zgjidhë problemin tuaj, veçanërisht nëse ka një version më të ri. Më pas, instaloni versionin e ri nga Google Play ose App Store dhe më pas do të keni akses të pandalur në librarinë tuaj muzikore.

Business Insider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0