Prada po shet kapëse fletësh për 185$


Shtëpia italiane e dizajnit ka lançuar një version 140£ të një kapëseje fletësh, për të cilën Twitter ka reaguar menjëherë.

E bërë me argjend të pastër, objekti më i vogël në një tavolinë zyre është dizenjuar për të kapur paratë së bashku.

prada-po-shet-kapese-fletesh-per-185-businessmag

Është vetëm 6cm e gjatë dhe ka të stampuar një logo të vogël ‘Prada’ në anë.

Çuditërisht, njerëzit po e gjejnë të vështirë të justifikojnë këtë çmim ekstrem.

Ja çfarë shkruajnë ata:

“185$ për një kapëse? Po të arrij të më mbaj dhe mua atëherë po e blej,” shkruan një përdorues.

Një tjetër shton, “Kur të jem në gjendje ta blejë këtë kapëse, nuk do të kem më çfarë të kap me të.”

prada-po-shet-kapese-fletesh-per-185-businessmag

Por pavarsisht komenteve, nëse ndiheni keq që nuk mund të keni një kapëse fletësh Prada, e sigurt që mund të keni kapëse me shumicë në një kanceleri aty rrotull.

/BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale