Porsche Design Huawei Mate RS. I mbivlerësuar për ato që ofron?

Porsche Design Huawei Mate RS. I mbivlerësuar për ato që ofron?


Shpesh thuhet se logo e shet produktin. Porsche, duket se e ka kuptuar mirë këtë, dhe ka krijuar një nën-brand të quajtur Porsche Design, e cila u krijua në vitin 2003. Kjo kompani, krijon produkte unike nën logon e Porsche, dhe, patjetër, çmimet nuk janë edhe aq të zakonshme.

Së fundmi, Porsche Design ka bashkëpunuar me Huawei, për të nxjerrë në trreg një smartphone unik, dhe me një çmim të kripur…paksa.

Muajin që shkoi, Huawei prezantoi Huawei P20 Pro. Është pak e çuditshme por ky smartphone kushton plot 899 euro. Një çmim pak sa jo shumë i zakonshëm kur kujton kompaninë Huawei. Në fakt, kompania kineze ka bërë shumë hapa përpara përsa i përket përmirësimit të vazhdueshëm të cilësisë. Por, konkurentë si Samsung dominojnë tregun e Android, dhe nuk kanë lënë hapësirë për Huawei që të tregojë veten.

Huawei gjithashtu është përgjegjës për Nexus 6P, smartphone i fundit i Google përpara Pixel. Me një ndërtim solid dhe me një kamera që e kanë zili edhe smartphone që kanë dalë kohët e fundit, Huawei tregoi se di të bëjë shumë më tepër.

Huawei P20 Pro, pritet të dalë shitje pikërisht sot. Ddërkohë që Porsche Design Huawei Mate RS pritet të dalë në shitje në një moment tjetër të pa përcaktuar.

Një nga pikat më të forta të Mate RS, ësht pikërisht finger print në ekran. Diçka e re kjo për gjithë industrinë. Por ende, në fazë testimi.

Porsche Design Huawei Mate RS vjen siç e përmendëm më sipër me një çmim goxha të lartë. Plot 1695 euro për versionin 256GB. Versioni 512GB kushton 2095 euro.

Video më poshtë ju fut më në detaje mbi Mate RS:

https://www.youtube.com/watch?v=-cOYX11AfPc

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0