Po me klinikat dentare çfarë do të ndodhë? Business Magazine AlbaniaNë këtë gjëndje, pasi janë urdhëruar të mbyllen lokalet, transportet publike, restorantet, palestrat, diskot, do të mbyllen edhe klinikat dentare.

Po me klinikat dentare çfarë do të ndodhë?


Në këtë gjëndje, pasi janë urdhëruar të mbyllen lokalet, transportet publike, restorantet, palestrat, diskot, do të mbyllen edhe klinikat dentare.  

Lexo: Çfarë do të ndodh me Fasoneritë në Shqipëri

Urdhri i Stomatologut iu ka bërë thirrje dentistëve që të mbyllin klinikat e tyre dentare deri në datën 3 prill, si masë parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit në vendin tonë.

Njoftohet se shërbimet e urgjencës të kryhen vetëm konform protokollit të Organizatës Botërore të Shëndetit.

Bëni kujdes dhe respektoni këto urdhëra për t’u mbrojtur ju dhe personat e tjerë rreth jush.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0