Pikat e riparimit të automjeteve, nën lupën e Shërbimit të Transportit Rrugor

Pikat e riparimit të automjeteve, nën lupën e Shërbimit të Transportit Rrugor


Lufta ndaj informalitetit prek edhe pikat e riparimit të automjeteve. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën (DPSHTR) të ditur se e nis këtë kontroll për të shmangur konkurrencën e pandershme, informalitetin dhe të nxisë subjektet të ofrojnë shërbim të kualifikuar.

Për këtë arësye, DPSHTR, u kërkon subjekteve informale të pajisen me licenca, në të kundërt veprimtaria pa leje do të ndëshkohet me gjobë 200 mijë-700 mijë lekë.

Shkeljet shoqërohen edhe me konfiskimin e pajisjeve që kanë shërbyer për të kryer veprimtarinë e jashtëligjshme.

Për subjektet e licencuara për të cilat do të konstatohen shkelje të ligjit, Mbi autoriparimet, do të merren masa deri në pezullimin e veprimtarisë, sipas bueimeve zyrtare të Drejtorisë së Transportit Rrugor.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0