Përse ju duhet një ekip për të qenë të sukesshëm?

Përse ju duhet një ekip për të qenë të sukesshëm?


Bashkëpunimi është i thjesht dhe i vështirë në të njëjtën kohë. Ju keni nevojë për ide të reja, mendime të reja për të krijuar diçka unike. Ekipi i duhur është ai që do t’ju çojë drejt suksesit.

EKIPI I KUPTON QËLLIMET E VENDOSURA

Ekipi ju ndihmon të realizoni qëllimet tuaja. Për një mbarëvajtje të punës ju keni nevojë për objektivin kryesor dhe një vizion. Anëtarët e ekipit duhet të kenë një qëllim të përbashkët, për të cilin duhet të punojnë.

KËNDVËSHTRIME TË NDRYSHME

Kreativiteti dhe idetë e reja janë të nevojshme. Shprehjet si Nuk e bëjmë dot, Është e vështirë, E kemi provuar disa herë apo Nuk ja vlen, nuk pranohen. Risitë janë tepër të nevojshme.

TË PUNOSH PËR QËLLIMIN TËND

Ekipet më të mira janë ata që punojnë së bashku për çdo gjë. Qëllimi i tyre duhet të jetë të arrijnë më të mirën. Një ekip i mirë nuk mund të funksionojë më njerëz që nuk i përkushtohen qëllimit.

SFIDAT E BËJNË JETËN MË TË BUKUR

Ekipi krijon një ambjet ku gjithësecili ndihet komfort. Ata janë në gjendje të rrezikojnë për të arritur objektivat e tyre. Ata duhet të kenë besim te njëri tjetri.

KOMUNIKIMI ËSHTË I HAPUR, I DREJTPËRDREJTË DHE I SINQERTË

Njerëzit ndihen të lirë të shprehin mendimet dhe këndvështrimet e tyre. Ata nuk kanë frikë t’i bëjnë pyetje njëri tjetrit dhe të dëgjojnë çdo opinion.

/BornRealist

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0