Përfitueset e projektit "Fuqizimi i grave dhe nxitja e sipërmarrjes" - Business Magazine Albania

Përfitueset e projektit “Fuqizimi i grave dhe nxitja e sipërmarrjes”


Të nderuara Zj.

Kemi kënaqësinë t’ju informojmë se Plani i Biznesit që keni dorëzuar pranë Bashkisë së Tiranës për projektin “Fuqizimi i Grave dhe Nxitja e Sipërmarrjes” do të mbështetet financiarisht nga granti i akorduar. Aplikantët e shpallura fituese janë:

1. Ermira Laknori
2. Edona Daci
3. Lumturi Hyka
4. Majlinda Caushi
5. Shpresa Manci
6. Alma Hoxha
7. Satbere Thikaxhia
8. Alma Gerxhani
9. Hajre Dervishi
10. Erjona Xha
11. Elda Gurabardhi
12. Anisa Kadareja
13. Nila Azuni
14. Solida Mejdani
15. Pellumbesha Dinoshi
16. Shkurte Goci
17. Adelina Jaupaj
18. Jorida Shahinas

Ju urojmë suksese në realizimin e idesë tuaj të Biznesit. Ju lutem kontaktoni në adresën: (elva.haskor@vahoo.com) për më shumë informacion në lidhje me afatin kohor për përfshirjen e kompanisë tuaj mbi kushtet dhe afatet për nënshkrimin e kontratës në dhënien e grantit.

Burimi: tirana.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0