Pebble Community-Iniciativa më e re e CANCRI Marketing - Business Magazine Albania

Pebble Community-Iniciativa më e re e CANCRI Marketing

Në një takim të frytshëm  të zhvilluar në Tirana Business Club, u prezantua iniciativa e re “Pebble”, një hap i sigurt dhe i vazhdueshëm drejt bashkëpunimeve të afatgjata dhe kuptimplota për individë dhe biznese. Takimi u përqendrua në përfitimet dhe potencialin e kësaj platforme të re, duke ndërtuar një lidhje të fuqishme midis komunitetit të krijuar dhe mundësive të ofruara nga hapësirat e coworking në qytet.

Ideja kryesore e “Pebble” është të krijohet një komunitet i madh dhe i përkushtuar, i cili ndihmon njëri-tjetrin në arritjen e qëllimeve të tyre. Ky komunitet do të mundësojë ndarjen e njohurive, eksperiencave dhe iderave, duke i bërë që të gjithë anëtarët të përfitojnë nga një rrjetë e gjerë kontaktesh. Kjo e fundit do të mundësojë marrjen e trajnimeve të vazhdueshme dhe përditësimin e njohurive, si dhe zhvillimin e partneriteteve dhe bashkëpunimeve të reja.

 

Lexo edhe:“Creating Effective Marketing Strategies for Your Business”- Ja si workshopi 2-ditor i CANCRI Marketing ofroi një eksperiencë unike

Një prej aspekteve kyçe të iniciativës është përdorimi i hapësirave të coworking space. Ky koncept është shumë i rëndësishëm për të përmirësuar efikasitetin dhe produktivitetin e individëve dhe bizneseve. Duke u përfituar nga mjedisi i ndryshuar dhe i stimulueshëm i një coworking space, anëtarët e “Pebble” do të kenë mundësinë për të bërë një tërheqje të nevojshme nga rutina e zakonshme dhe të eksplorojnë perspektiva të reja.

Ndërkaq, kjo iniciativë e re përfshin dhe avantazhet e që vijnë nga përdorimi i një hapësire coworking. Nëpërmjet bashkëpunimit në një hapësirë të përbashkët, individët dhe kompanitë do të kenë mundësinë për të përfituar nga një ambient i përshtatshëm për krijimin, punën dhe zhvillimin e projekteve të tyre. Gjithashtu, kjo do t’iu japë mundësinë për të ndarë resurse dhe përvoja me njëri-tjetrin, duke krijuar një mënyrë të shkëmbimit të njohurive dhe krijimit të kontakteve të reja.

Në fund të takimit, pjesëmarrësit ishin të kënaqur dhe të entuziazmuar nga perspektivat e ofruara nga “Pebble”. Ata shprehën ndjenjën se kjo iniciativë është një hap drejt arritjes së synimeve të tyre dhe se mundësitë për bashkëpunim dhe zhvillim janë të mëdha.

Për më shumë informacion: pebble.al

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0