OpenAI me zëra ‘joshës’ të asistentëve të ChatGPT? - Business Magazine Albania

OpenAI me zëra ‘joshës’ të asistentëve të ChatGPT?

Ata që shpresonin të dëgjonin zërat joshës të asistentëve zanorë ChatGPT këtë verë, të cilat OpenAI njoftoi muajin e kaluar, do të duhet të presin edhe pak më shumë. OpenAI deklaroi se i duhet më shumë kohë për të “rregulluar” funksionin e tij “modaliteti i avancuar i zërit” për ta bërë gati për “lansim”

Ky funksion do të jetë i disponueshëm fillimisht për një grup të vogël përdoruesish, në mënyrë që kompania të marrë reagime. Më pas, do të ofrohet për të gjithë përdoruesit e ChatGPT që paguajnë një abonim. “Jemi duke punuar në përmirësimin e aftësisë së modelit për të zbuluar dhe refuzuar përmbajtje të caktuara. Gjithashtu, po përmirësojmë përvojën e përdoruesit dhe po përgatisim infrastrukturën tonë për miliona përdorues, duke ruajtur përgjigjen në kohë reale,” thuhet në profilin e kompanisë në rrjetin social X.

Zërat kanë qenë pjesë e ChatGPT që nga viti 2023, por muajin e kaluar OpenAI prezantoi një version të përmirësuar që dukej aq “njerëzor” sa u krahasua me zërin e Samantës, asistentes zanore nga filmi “Her” (2013). Rolin në film e luajti aktorja e famshme Scarlett Johansson, e cila disa javë pas prezantimit akuzoi OpenAI-n se kopjoi zërin e saj, pavarësisht se nuk kishte dhënë leje për këtë.

OpenAI pretendon se ende nuk ka vendosur se kur do t’u ofrojë zërat e rinj abonentëve, por kjo pritet të ndodhë gjatë vjeshtës. Përveç zërave, është vonuar edhe ardhja e një funksioni që lejon asistentin zanor të përdorë kamerën e celularit për të “kuptuar” botën përreth përdoruesit. “Afatet e sakta varen nga përmbushja e kërkesave të sigurisë dhe besueshmërisë,” tha kompania OpenAI.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0