Një xhaketë e re që iu ndihmon të mbani laptopin në xhepat e saj - Business Magazine Albania

Një xhaketë e re që iu ndihmon të mbani laptopin në xhepat e saj


 

Kujt i duhet një çantë e madhe kur tani mund ta fusësh laptopin në xhepin e xhaketës?

E disponueshme duke filluar nga sot, xhaketa ScotteVest Off the Grid (OTG) ka 29 xhepa të ndryshëm, duke përfshirë dy hapësira të mëdha përpara që mbajnë laptop deri në 35 cm. E krijuar në të dy versionet për meshkuj dhe femra, xhaketa 215$ ka gjithashtu një xhep të brendshëm për një tablet të madh, një xhep bllokues RFID (identifikues radio frekuencash) dhe dy xhepa transparent që te lejojnë të veprosh më ekranin me prekje të telefonin përmes tyre.

nje-xhakete-e-re-qe-iu-ndihmon-te-mbani-laptopin-ne-xhepat-e-saj-businessmag

ScotteVest pohon se xhaketa është në gjendje të mbajë një MacBook 38 cm në xhepat e saj, dhe gjatë një demostrimi direkt, ne pamë që prezantuesi lehtësisht vendosi një Acer Chromebook 33 cm brenda në xhaketë. Edhe pse ne nuk mundëm të dallojmë sa e rëndë është xhaketa vetëm duke parë dikë duke e veshur atë në Skype, laptopi nuk krijoi ndonjë fryrje në xhaketë. Prezantuesi gjithashtu ishte në gjendje të ulej normalisht, dhe laptopi nuk u zhvendos në asnjë moment.

Gjithsesi, kapaciteti i xhepave varet nga përmasat e xhaketës sepse masat S dhe XS të femrave mbajnë vetëm një tablet 25 cm. Masat L, XL, dhe XXL kanë xhepa me më shumë hapësirë.

OTG është e vetmja xhaketë që ne kemi parë që mund të mbaj një laptop të madh. Në janar, kompania prezantoi  një xhaketë 360$ që mban laptop të vegjël, por fillimisht të dizenjuar dhe tregtuar për pronarët e armëve me leje të fshehtë mbajtjeje.

nje-xhakete-e-re-qe-iu-ndihmon-te-mbani-laptopin-ne-xhepat-e-saj-businessmagNjësoj si xhaketat e tjera ScotteVest, OTG përmban karakteristika të sistemit të Personal Area Network të kompanisë, e cila vendos rrugë përcjellësish përmes xhepave. Duke përdorur këto “shtigje”, ju mund të mbani një bateri të jashtme në një xhep dhe ndërkohë mund të karikoni një paisje në xhepin tjetër. Ju gjithashtu mund të kaloni fishin e kufjeve përmes xhepave deri lartë në jakë.

/Laptopmag.com

https://www.youtube.com/watch?v=LLhuoSeclPw

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0