Një xhaketë e re që iu ndihmon të mbani laptopin në xhepat e saj - Business Magazine Albania

Një xhaketë e re që iu ndihmon të mbani laptopin në xhepat e saj


 

Kujt i duhet një çantë e madhe kur tani mund ta fusësh laptopin në xhepin e xhaketës?

E disponueshme duke filluar nga sot, xhaketa ScotteVest Off the Grid (OTG) ka 29 xhepa të ndryshëm, duke përfshirë dy hapësira të mëdha përpara që mbajnë laptop deri në 35 cm. E krijuar në të dy versionet për meshkuj dhe femra, xhaketa 215$ ka gjithashtu një xhep të brendshëm për një tablet të madh, një xhep bllokues RFID (identifikues radio frekuencash) dhe dy xhepa transparent që te lejojnë të veprosh më ekranin me prekje të telefonin përmes tyre.

nje-xhakete-e-re-qe-iu-ndihmon-te-mbani-laptopin-ne-xhepat-e-saj-businessmag

ScotteVest pohon se xhaketa është në gjendje të mbajë një MacBook 38 cm në xhepat e saj, dhe gjatë një demostrimi direkt, ne pamë që prezantuesi lehtësisht vendosi një Acer Chromebook 33 cm brenda në xhaketë. Edhe pse ne nuk mundëm të dallojmë sa e rëndë është xhaketa vetëm duke parë dikë duke e veshur atë në Skype, laptopi nuk krijoi ndonjë fryrje në xhaketë. Prezantuesi gjithashtu ishte në gjendje të ulej normalisht, dhe laptopi nuk u zhvendos në asnjë moment.

Gjithsesi, kapaciteti i xhepave varet nga përmasat e xhaketës sepse masat S dhe XS të femrave mbajnë vetëm një tablet 25 cm. Masat L, XL, dhe XXL kanë xhepa me më shumë hapësirë.

OTG është e vetmja xhaketë që ne kemi parë që mund të mbaj një laptop të madh. Në janar, kompania prezantoi  një xhaketë 360$ që mban laptop të vegjël, por fillimisht të dizenjuar dhe tregtuar për pronarët e armëve me leje të fshehtë mbajtjeje.

nje-xhakete-e-re-qe-iu-ndihmon-te-mbani-laptopin-ne-xhepat-e-saj-businessmagNjësoj si xhaketat e tjera ScotteVest, OTG përmban karakteristika të sistemit të Personal Area Network të kompanisë, e cila vendos rrugë përcjellësish përmes xhepave. Duke përdorur këto “shtigje”, ju mund të mbani një bateri të jashtme në një xhep dhe ndërkohë mund të karikoni një paisje në xhepin tjetër. Ju gjithashtu mund të kaloni fishin e kufjeve përmes xhepave deri lartë në jakë.

/Laptopmag.com

https://www.youtube.com/watch?v=LLhuoSeclPw

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0