Një prind i pastrehë merr mbështetje pasi një grua u përpoq t'a turpëronte atë në Facebook - Business Magazine Albania

Një prind i pastrehë merr mbështetje pasi një grua u përpoq t’a turpëronte atë në Facebook


Kur një grua u zhëngjye pasi pa një burrë duke fjetur në një kabinë të McDonald’s, ajo i bëri atij një foto dhe e publikoi atë në një grup privat në Facebook për të shprehur kritikat e saj.

Por pasi burrit iu dha një shans për të shpjeguar veten në komunitet, dhjetëra njerëz u mblodhën për ta ndihmuar atë.

21-vjeçari Simon Child është i pastrehë duke u përpjekur të mbështesë djalin e tij nga koha kur i vdiq gruaja.

Pasi dëgjoi rreth fotografisë, Child tha se ndjenjat e tij ishin lënduar – por fatmirësisht, ai nuk ndihet më në këtë mënyrë.

Gazetarët lokalë e intervistuan Child dhe i dhanë atij një shans për të treguar tregimin e tij. Kur i riu shkoi në punë të nesërmen, u trondit kur mori vesh se dhjetëra njerëz i kishin sjellë atij një grumbull të pelenave, veshjeve dhe pajisjeve.

Një berber i dha atij një premje të flokëve falas, në mënyrë që ai të mund të dukej mirë për mundësitë e tij të reja të punësimit. Anëtarë të tjerë të komunitet i’a paguan Child-it dhe djalit të tij qëndrimin në një hotel derisa të gjejnë strehim të përhershëm.

Një tjetër anëtar i komunitetit nisi një fushatë GoFundMe për të mbledhur para për Child – dhe deri më tani i’a kanë arritur të mbledhin mbi 2.000 dollarë.

Për më tepër, Child fitoi një shans për të biseduar me gruan që i bëri atij fotografinë. Ajo i tha atij se ajo kurrë nuk kishte për qëllim për t’a turpëruar dikë dhe se ajo vetëm kishte shprehur frustrimin e saj me qytetin.

GoodNewsNetwork

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0