Nis përzgjedhja e studentëve të ekselencës për punësim në administratën publike

punësim në administratë

Ka nisur procesi i përzgjedhjes së pozicioneve të punës nga Departamenti i Administratës Publike për studentët e ekselencës. Ata kanë aplikuar më parë në platformën  punetembare.al.

Procesi i përzgjedhjes do të vijojë deri në datën 15 janar.

Procesi është zgjatur në kohë për faktin se po zhvillohen në kushtet e masave të sigurisë dhe distancimit social për shkak të pandemisë.

Lexo: Mimoza Hajdarmataj, gruaja që po fuqizon gratë

Numri total i studentëve është 590. Ata janë kualifikuar për t’u punësuar në vendet vakante që janë në administratën publike.

Për më shumë Kliko ketu

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale