Nike lançon atletet HyperAdapt 1.0 që mbathen automatikisht


Nike ka lançuar HyperAdapt 1.0, atletet e saj të para që lidhen vetë që operojnë me bateri.

Drejtuesja e Inovacionit Tiffany Beers e Nike ka shpjeguar se si lidhëset high-tech lidhen vetë. “Kur i vishni në këmbë, shputa juaj do të shtypë një sensor dhe sistemi do të shtrëngohet automatikisht,” ka thënë ajo në një deklaratë në ëebite-in e Nike. “Dhe më pas ndodh 2 butona anash për t’i shtrënguar ose liruar. Ju mund ta përshtasni me këmbën tuaj derisa t’ju rrijë mirë.”

Personalizimi në “majë të gishtave” në këmbët tuaja.

Ideja është t’i japim përdoruesit më shumë kontroll mbi masën e këpucës në këmbën e tij, ka thënë dizenjuesi i Nike Tinker Hatfield.

Vitin e kaluar, Hatfield i dha Michael J. Fox këpucët origjinale të Marty McFly nga Back to the Future, një palë këpucë të cilat mund të mbatheshin vetë.

Aktori ikonë provon këpucët e edicionit të limituar që nuk doli në shitje, të cilat janë fiks për masën e tij më 21 tetor 2015. Kjo është pikërisht data kur ai udhëton në Back to the Future Part II, ku ai mbath një palë këpucë magjike të cilat kanë fuqinë të mbathen automatikisht.

Nike Hyper Adapt 1.0 do të jenë të vlefshme për shitje për sezonin e pushimeve për psonisje. Ndërsa nuk ka ende dijeni rreth çmimit të këtyre atlete, bëni më mirë të filloni të kurseni. Nuk mund të imagjinojmë të jenë të lira.

Jo gjithkush mund t’i blejë ato në fakt. Në një manovër shumë të zgjuar marketing, Nike thotë se duhet të jesh një përdorues i regjistruar në Nike+, aplikacionin e fitnesit të vetë kompanisë. Nëse jeni të interesuar për të blerë një palë atlete Nike Hyper Adapt 1.0, ju mund të regjistroheni për të marrë azhornime me email nga Nike.

https://youtu.be/z7Cyv3cvIxY

 

/Nike News

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale