Mercedes Benz tashmë vjen me një shërbim abonimi për të gjithë

Mercedes Benz tashmë vjen me një shërbim abonimi për të gjithë


Më mirë vonë se sa kurrë. Mercedes Benz, futet tashmë në biznesin e abonimeve. Kështu ajo i bashkohet skuadrës bashkë me Audi, BMW, Cadillac, Porsche dhe Volvo.

Mercedes-Benz Collection ofron një larmi të markës. Të duhet vetëm një smartphone për të zgjedhur modelin që dëshiron.

Egizstojnë 3 nivele. Signature, Reserve, dhe Premier. Çmimet variojnë nga $1,095 në $2,995 + një pagesë hapje llogarie prej $495, e cila padyshim paguhet vetëm 1 herë. Regjistrohu dhe prit një shofer të të sjellë makinën që ke zgjedhur në destinacionin tënd me një sebator plot me karburant.

E gjithë kjo duket shumë mirë. Ti jeton në Amerikë, ke mundësi të paguash një sasi të caktuar parash, jeta është shumë e bukur.

Por, ka një problem për momentin. Qytetet e vetme ku mund të ofrohet shërbimi janë Nashville, Tennessee ose Philadelphia, Pennsylvania. Aktualisht, Volvo është kompania e vetme që ofron shërbimin në mbarë vendin.

“Ne gjithmonë përpiqemi të jemi një hap përpara asaj konsumatorët tanë duan.” – u shpreh Dietmar Exler, president dhe CEO i Mercedes Benz USA.

“Ne e dimë që egziston një mundësi në treg për njerëzit të cilat duan t’i ndërrojnë makina shpesh. Kjo, varur nga ajo çka ata kanë nevojë në atë moment, ose për ata të cilët nuk duan të kenë një makinë në pronësi. Kjo është arsyeja pse ne duam të testojmë tregun me Mercedes Benz Collection.”

Çdo nivel i planit i lejon konsumatorët të zgjidhin midis një game makinash SUV, sedan, coupe, cabriolet, roadster, ose station wagon. Çdo nivel lejon aksesin në versionet AMG të çdo modeli, pa limit kilometrash.

Në pagesën mujore përfshihen edhe siguracioni, asistenca rrugore, dhe mirëmbajtja e makinës. Gjithçka duhet bërë është të shkarkojmë aplikacionin e Mercedes-Benz Collection. Më pas të regjistrohemi, të vendosim të dhënat e kartës së kreditit dhe gjithçjka është gati.

Për t’u bërë pjesë e shërbimit, gjithashtu duhet të kemi një patentë aktive, dhe një historik të mirë aksidentesh apo shkeljesh.

Burimi: Motor Authority

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0