Louis Vuitton sfidon me orën Android më të shtrenjtë të momentit

Louis Vuitton sfidon me orën Android më të shtrenjtë të momentit


Shtëpia franceze e modës lançoi këtë të Martë orën e saj të parë, e cila quhet Tambour Horizon. Ora përdor Android Wear 2.0, sistemi operues i Google për orat inteligjente dhe çmimi i saj është vetëm, po vetëm 2,450 dollarë.

Tambour Horizon ka një bateri që zgjat 22 orë, rripat ndryshohen lehtësisht, po për fat të keq nuk ka një matës të rrahjeve të zemrës.

louis-vuitton-sfidon-oren-android-te-shtrenjte-te-momentit-businessmag

Ajo vjen në tre modele: Tambour Horizon Graphite, Tambour Horizon Monogram dhe Tambour Horizon Black.

Kjo është ora e parë nga Louis Vuitton, por jo ora e parë luksoze. Apple dikur shiste versione të Apple Watch që kushtonin rreth 10,000 deri në 19,000 dollarë.

Lexoni: 5 ORËT MË TË SHTRENJTA NË BOTË

Megjithatë, me vlerën 2,450 dollarë, Tambour Horizon nga Louis Vuitton është ora inteligjente më e shtrenjtë në treg dhe njëkohësisht ora Android më e shtrenjtë e momentit.

/GHeadlines

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0