Linja e televizorëve Samsung 2023 mahnit me cilësinë e jashtëzakonshme të figurës dhe tingujve zhytës - Business Magazine Albania

Linja e televizorëve Samsung 2023 mahnit me cilësinë e jashtëzakonshme të figurës dhe tingujve zhytës

Linja e televizorëve Samsung

Samsung Electronics lançoi së fundmi linjën e re të televizorëve për vitin 2023, i cili krenohet me një sërë veçorish teknologjike të krijuara për të ofruar cilësi superiore të figurës, performancë të zërit dhe të përdorimit. Që nga muaji Mars i këtij viti, testuesit në mbarë botën iu është dhënë akses i hershëm në televizorët më të rinj Neo QLED 8K, Neo QLED 4K dhe OLED të Samsung, dhe është e qartë se linja e  vitit 2023 tashmë po krijon zhurmë të konsiderueshme.

Me veçori dhe inovacione të përmirësuara premium që mundësojnë përvoja të pakrahasueshme shikimi, televizorët Samsung të vitit 2023 tashmë po vendosin një standard të ri për ekranet e nivelit të lartë.

Përjetoni argëtimin e së ardhmes në shtëpin tuaj me Neo QLED 8K

Neo QLED 8K i Samsung renditet në krye për sa i përket teknologjisë së ekranit, duke vendosur standardet e industrisë për televizorët  vit pas viti. Me teknologjinë më të fundit dhe veçoritë teknologjike të  përparuara, cilësia e Neo QLED 8K është vlerësuar për vite me radhë dhe linja e vitit  2023 tani i bashkohet radhëve të pajisjeve me vlerësime pozitive.

Në qendër të ekranit të Neo QLED 8K qëndron  proçesori Neural Quantik 8K që koordinon rrjetet dhe algoritme të ndryshme nervore, të cilat sigurojnë të ndjeni fuqinë 8K. Gjithashtu, SoC përdor inteligjencën artificiale dhe teknologjinë për t’u siguruar që çdo detaj në ekran të shkëlqejë. Së bashku me Quantum Matrix Technology Pro, i cili nxjerr në pah detajet e fshehura.

Techaeris theksoi se : “Televizori 75″ 8K Samsung QN900C Neo-QLED është një televizor fantastik” dhe e renditën pajisjen si ” Top Pick 2023″. Gjithashtu, vuri në dukje se, “nëse doni të përjetoni në maksimum eksperiencën e të parit, Samsung QN900C është një zgjedhje e shkëlqyer.”

Lexo: Kam krijuar 13 kompani: Këtu janë 6 gjërat që kam mësuar

TechRadar vlerësoi gjithashtu teknologjinë e vazhdueshme të televizorëve Neo QLED 8K (QN900C) , duke vënë në dukje se “Televizori më i mirë 8K i Samsung ka një pamje të detajuar të lavdishme”, falë procesorit të tij Neural Quantik. “Ka pasur shumë momente gjatë shikimit kur në heshtje thashë ‘wow’, dhe kjo sigurisht nuk është diçka që e gjej veten duke bërë me çdo TV që testoj,” vuri në dukje testuesi. (TechRadar, 02/2023)

Ngjyra si të ishin reale dhe kontrast mahnitës me Neo QLED 4K

Duke u bazuar në parametrat teknologjike të linjës Neo QLED 8K, televizorët Neo QLED 4K të Samsung të vitit 2023 po dallohen për ofrimin e pamjeve mahnitëse në rezolucion të pastër 4K.

Duke e njohur QN95C si ekran me teknologji të avancuar, e cila që ofrojnë përvoja cilësore shikimi për konsumatorët, pavarësisht se çfarë shikojnë, Newsweek e vlersoi televizorin, duke thënë, “Samsung 65QN95C është një televizor 4K tepër i shndritshëm, i pasur me specifika teknologjike të avancuara, për përvoja shikimi të mrekullueshme. Testuesi gjithashtu deklaroi se, “Samsung QN95C është një nga televizorët më të mirë që mund të blini, duke ofruar OLED dhe performancë të shkëlqyer gjatë lojërave ose transmetimit”.

T3 nderoi QN95C me çmimin ” Platinum Award ” dhe duke i vlerësuar televizorët e linjës QN95C pesë nga pesë yje. Duke e krahasuar atë me ekranet e tjerë, T3 vuri në dukje, se “Samsung QN95C ofron cilësi të jashtëzakonshme imazhi që rivalizon çdo OLED në treg”. (T3, 03/2023)

 

Trusted Reviews krahasuan veçoritë e QN95 me pajisjet e tjera në treg gjithashtu, duke deklaruar se, “Thjesht nuk ka asnjë TV tjetër LCD që përdor zbehjen lokale, që kufizon pamjen e dritës së prapme si dhe QE65QN95C”. Publikimi përmëndi  gjithashtu teknologjinë Quantum Matrix të pajisjes, duke vënë në dukje se, “Samsung i ka çuar gjërat një hap më para me televizorin e tyre të linjës më të fundit Mini LED, i cili krenohet me kontrastin që nxjerr në pah zonat e fshehura – dhe rezultatet janë asgjë më pak se spektakolare.”

 

Procesori Quantum Neural 4K i Neo QLED 4K dhe teknologjia Quantum Matrix bashkohen për të sjellë detaje të shkëlqyera dhe kontrast sensacional, siç thanë Trusted Reviews, “Së bashku me veçoritë e Samsung kur bëhet fjalë për ndiçimin nga detajet e shprehura nga e zeza më e errët dhe menaxhimi i energjisë, televizori i linjës së re ka potencialin për të çuar cilësinë e fotografisë në një nivel krejtësisht të ri.”

 

Përvoja OLED që ndryshon eksperiencën e lojës e mundësuar nga procesori kuantik nervor 4K

Misioni i Samsung është, të përmbushë kërkesat e ndryshme të konsumatorëve duke u ofruar atyre një shumëllojshmëri ekranesh për shtëpitë e tyre. Linja e tij e fundit e televizorëve ofron një sërë ekranesh premium, për çdo konsumator, duke përfshirë televizorët OLED të Samsung të vitit 2023 që ofrojnë cilësi dinamike të figurës me nivele të zeza të thella dhe ngjyra të gjalla.

Samsung OLED përmban ndriçim të jashtëzakonshëm edhe për detajet e shprehura me nivelet e zeza të thella ose kontrastin befasues falë përpunimit të tij të avancuar. HD Guru vuri në dukje në testimin e tij se S95C më i fundit i Samsung gëzon “një rritje të konsiderueshme të shkëlqimit duke ruajtur 100% volumin e ngjyrave”. Home Cinema Choice vlerësoi gjithashtu cilësinë mbresëlënëse të ngjyrave të S95C, duke e cilësuar  pajisjes si “Blerja më e mirë” dhe duke deklaruar, “përmirësimet në shkëlqimin dhe paraqitjes së ngjyrave janë arritur pa asnjë problem  edhe për nivelet e zeza të thella që ne kemi pritur nga teknologjitë e bazuara në OLED.”

OLED-et e Samsung ruajnë gjithashtu pikat kryesore të teknologjisë OLED ndërsa kapërcejnë kufizimet e qenësishme të shkëlqimit të OLED duke përdorur procesorin e tij Neural QuantUM 4K. “S95C 77 inç jep një kombinim të fuqishëm të vibrancës OLED me pika kuantike, saktësisë së ngjyrave të nivelit të referencës dhe lojërave të shpejta”, siç theksohet nga Sound & Vision. Testuesi njohu gjithashtu përkushtimin e Samsung ndaj inovacionit, duke vënë në dukje për S95C se, “Ka qenë një rrugëtim i gjatë për të arritur në një televizor që shpreh plotësisht qëllimin krijues menjëherë, por kjo është tashmë realitet”.

Sounde reale të mundësuar nga Q-Symphony dhe Sound Remastering

Një komponent kyç për ofrimin e argëtimit kinematografik në shtëpi është tingulli i pasur dhe zhytës që plotëson një pamje të gjallë, të cilën Samsung e ofron plotësisht përmes linjës së tij të vitit 2023.

Televizorët Samsung 2023 kanë risi Adaptive Sound+, i cili përdor teknologjinë AI për të transmetuar çdo objekt zanor, duke siguruar që i gjithë audio të jetë i qartë dhe me volumin e duhur. Gjithashtu, vazhdojnë të përdorin  Q-Symphony, duke aplikuar AI për të përmirësuar tingujt  dhe për ti kombinuar me Soundbar-et e televizorit.

Linja e televizorëve Samsung të vitit 2023 ka marrë vlerësime të shumta për veçoritë zhytëse të zërit, si ajo e Trusted Reviews që komentojnë se, “QE65QN95C gjithashtu ofron një version të përmirësuar me AI për veçoritë Q Symphony të Samsung këtë vit, duke mundësuar kombinimin e soundbar-ve në televizorëve me soundbar-et e Samsung në mënyrë më efektive për të krijuar një eksperiencë të jashtëzakonshme të tingujve.” The outlet e vlerësoi televizorin si ” Highly Recommended ” dhe i dha atij pesë nga pesë yje.

Samsung vazhdon revolucionet në  industri, duke përforcuar trashëgiminë e tij si lider global në tregun e televizorëve për 17 vjet. Për të mësuar më shumë rreth linjës së televizorëve Samsung të vitit 2023, vizitoni https://www.samsung.com.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0