Ky startup do të ndryshojë tërësisht mënyrën se si e rregulloni shtratin tuaj


Ju shpenzoni rreth një të tretën e jetës tuaj në shtrat, e cila është një arsye për të shpenzuar para për diçka thelbësore në shtëpinë tuaj, siç janë çarçafët dhe mbulesa e krevatit.

Nëse ju vendosni të mos shkoni në qendër por t’i blini atë online, e cila është tradicionalisht më kosto efektive për kompanitë dhe konsumatorët, ka disa opsione që mund të merrni në konsideratë – Parachute është një prej tyre.

Parachute shet çarçafë për shtrate luksoze me një çmim të arsyeshëm. Për t’ju dhënë një ide, është një komplet çarçafësh me pakicë për $ 299 (për krevatët tek) dhe $ 399 (për krevatët dopio) dhe përfshin një mbulesë krevati, çarçafët dhe dy këllëf jastëku.

Kjo është një sasi e konsiderueshme parash dhe është më pak se standardet e industrisë si përshembull Fretté, të cilat kushtojnë më shumë se 220% se çmimi i Parachute, sipas Wall Street Journal.

ky-startup-te-ndryshoje-teresisht-menyren-se-si-e-rregulloni-shtratin-tuaj-business-mag

“Ju mund të befasoheni kur të mësoni se gjysma e konsumatorëve të Parachute janë meshkuj”, thotë themeluesi dhe CEO Ariel Kaye. Kjo ndoshta mund t’i atribuohet “stilit minimal dhe ngjyrave natyrale, që pëlqehen si nga burrat ashtu edhe nga gratë.”

“Çarçafët janë shumë të rehatshëm – që do të jetë faktori më i rëndësishëm për shumicën e blerësve.”

Burimi: businessinsider.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale