Ky startup do të ndryshojë tërësisht mënyrën se si e rregulloni shtratin tuaj - Business Magazine Albania

Ky startup do të ndryshojë tërësisht mënyrën se si e rregulloni shtratin tuaj


Ju shpenzoni rreth një të tretën e jetës tuaj në shtrat, e cila është një arsye për të shpenzuar para për diçka thelbësore në shtëpinë tuaj, siç janë çarçafët dhe mbulesa e krevatit.

Nëse ju vendosni të mos shkoni në qendër por t’i blini atë online, e cila është tradicionalisht më kosto efektive për kompanitë dhe konsumatorët, ka disa opsione që mund të merrni në konsideratë – Parachute është një prej tyre.

Parachute shet çarçafë për shtrate luksoze me një çmim të arsyeshëm. Për t’ju dhënë një ide, është një komplet çarçafësh me pakicë për $ 299 (për krevatët tek) dhe $ 399 (për krevatët dopio) dhe përfshin një mbulesë krevati, çarçafët dhe dy këllëf jastëku.

Kjo është një sasi e konsiderueshme parash dhe është më pak se standardet e industrisë si përshembull Fretté, të cilat kushtojnë më shumë se 220% se çmimi i Parachute, sipas Wall Street Journal.

ky-startup-te-ndryshoje-teresisht-menyren-se-si-e-rregulloni-shtratin-tuaj-business-mag

“Ju mund të befasoheni kur të mësoni se gjysma e konsumatorëve të Parachute janë meshkuj”, thotë themeluesi dhe CEO Ariel Kaye. Kjo ndoshta mund t’i atribuohet “stilit minimal dhe ngjyrave natyrale, që pëlqehen si nga burrat ashtu edhe nga gratë.”

“Çarçafët janë shumë të rehatshëm – që do të jetë faktori më i rëndësishëm për shumicën e blerësve.”

Burimi: businessinsider.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0