Kush është shqiptari deputet në Suedi, që kandidon për Parlamentin Europian! - Business Magazine Albania

Kush është shqiptari deputet në Suedi, që kandidon për Parlamentin Europian!


Bashkimi Evropian është në prag të zgjedhjeve për Parlamentin Europian dhe janë shpallur zyrtarisht edhe të gjithë kandidatët nga partitë në BE.

Deputeti i PS-së, Ervin Bushati përmes një statusi në facebook, ka uruar Dibranin ndërsa shkruan se persona të tillë na bëjnë gjithmonë krenarë.

“Miku im Adnan Dibrani, është Deputet SOC i Parliamentit Suedez tashmë në dy mandate të plota”, tha ai.

Lindur në Mitrovicë, prej moshës 7 vjeç në Suedi, ka besuar se politika është rruga e krenarisë për të gjithë ne shqiptarët.

Kandidon sot për deputet të Parlamentit Europian!

Jemi shumë krenarë për të gjithë shqiptarët që janë pjesë dhe garojnë në politikën europiane si në nivel lokal, nacional dhe së fundmi në atë europian!

2019-ta do të jetë viti kur shqiptarët do të jenë pjesë e Parliamentit Europian: brenda në zemrën e demokracisë së Bashkimit Europian! Krenar”.

Një tjetër rast suksesi shqiptar: harta e Politikës Europiane po fuqizohet kudo me elementin më të mirë të vitalitetit shqiptar!

Më shumë sesa Turizmi, Bujqësia, Industria, Energjia apo Ndërtimi: Investimi ynë në burime njerëzore dhe në politikë është kapitali shqiptar në Europën e Bashkuar!

Shteti, politika & shoqëria shqiptare duhet të zgjohen dhe të rriten në këtë realitet të ri të fuqisë demokratike shqiptare në Europë!

Mbështesim Kandidatët Shqiptarë në BE.

/Dritare.net

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0