Kush është shqiptari deputet në Suedi, që kandidon për Parlamentin Europian!


Bashkimi Evropian është në prag të zgjedhjeve për Parlamentin Europian dhe janë shpallur zyrtarisht edhe të gjithë kandidatët nga partitë në BE.

Deputeti i PS-së, Ervin Bushati përmes një statusi në facebook, ka uruar Dibranin ndërsa shkruan se persona të tillë na bëjnë gjithmonë krenarë.

“Miku im Adnan Dibrani, është Deputet SOC i Parliamentit Suedez tashmë në dy mandate të plota”, tha ai.

Lindur në Mitrovicë, prej moshës 7 vjeç në Suedi, ka besuar se politika është rruga e krenarisë për të gjithë ne shqiptarët.

Kandidon sot për deputet të Parlamentit Europian!

Jemi shumë krenarë për të gjithë shqiptarët që janë pjesë dhe garojnë në politikën europiane si në nivel lokal, nacional dhe së fundmi në atë europian!

2019-ta do të jetë viti kur shqiptarët do të jenë pjesë e Parliamentit Europian: brenda në zemrën e demokracisë së Bashkimit Europian! Krenar”.

Një tjetër rast suksesi shqiptar: harta e Politikës Europiane po fuqizohet kudo me elementin më të mirë të vitalitetit shqiptar!

Më shumë sesa Turizmi, Bujqësia, Industria, Energjia apo Ndërtimi: Investimi ynë në burime njerëzore dhe në politikë është kapitali shqiptar në Europën e Bashkuar!

Shteti, politika & shoqëria shqiptare duhet të zgjohen dhe të rriten në këtë realitet të ri të fuqisë demokratike shqiptare në Europë!

Mbështesim Kandidatët Shqiptarë në BE.

/Dritare.net

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale