Kujdes, mesazhet private behen publike ne Facebook - Business Magazine Albania

Kujdes, mesazhet private behen publike ne Facebook


Perdorues te facebook-ut ne France dhe SHBA pardje, jane ankuar per nje problem serioz. Mesazhet e tyre private kishin filluar te shfaqeshin ne murin e profilit te tyre.

Ne fillim vetem mesazhet e derguar ne vitet 2007 dhe 2009 ishin shfaqur ne mur, por me kalimin e dites mesazhet me te fundit kishin filluar te shfaqeshin, gjithashtu.

Mesazhet kishin filluar te shfaqeshin ne kutine lart ne te djathte, qe njihet si ‘updates box’. Sipas gazetes franceze Metro, qe foli e para per kete problem, kjo gje nuk eshte sistematike dhe duket se ka prekur vetem disa persona.

Nuk eshte e qarte sa persona ka prekur, por ky po qe mund te jete problemi me i madh i privatesise se Facebook.

Le Monde, gazeta me e madhe franceze e ka vene ne faqen kryesore artikullin ‘Mesazhet private behen publike dhe nje titull bie, nje dite zie per Facebook”.

Po ta veni re pjesa e dyte e artikullit te gazetes nuk ka shume lidhje me te paren. Titulli i Facebook kishte humbur gati 10% te vleres pas raportit te Barrons qe pretendon se titulli ende eshte mbivleresuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0