Klientët zgjedhin Huawei, vlerësohet maksimalisht në platformën Gartner Peer Insights - Business Magazine Albania

Klientët zgjedhin Huawei, vlerësohet maksimalisht në platformën Gartner Peer Insights

Huawei

Huawei është vlerësuar si Zgjedhja e Klientëve në Gartner Peer 2021 për infrastrukturën e lidhjes së rrjetit me tel dhe me valë. Huawei, i vetmi shitës jo amerikano-jugori, mori një vlerësim të lartë me 4.8 prej 5 yjesh, bazuar në 191 vlerësime dhe komente të klientëve, në platformën Gartner Peer Insights gjatë muajit mars të këtij viti.

Huawei është krenar që ka arritur të grumbullojë shumë vlerësime të larta nga konsumatorët për shkak të ofertave shumë konkurruese të rrjetit të kampusit dhe performancës së shkëlqyer në të gjithë botën. Huawei u përzgjodh si “Zgjedhja e Klientëve” në katër nga pesë segmentet e konsumatorëve për Azinë, Europën, Lindjen e Mesme dhe Afrikën.

Në fund të muajit mars të këtij viti, të gjithë klientët nga një larmi sektorësh si financa, qeveria, transporti dhe prodhimi, kanë vlerësuar në Gartner Peer Insights zgjidhjen e Huawei CloudCampus si dhe një seri produktesh të tjera të kompanisë. Ata vlerësuan funksionalitetin e produkteve, formimin, aktivitetin dhe mirëmbajtjen (O&M), si dhe shërbimin ndaj klientëve nga vetë kompania.

Gartner Peer Insights është një platformë online e vlerësimeve të softwareve dhe shërbimeve IT, të cilat interpretohen nga profesionistë të IT-së dhe vendimmarrës të teknologjisë. Qëllimi është që t’i ndihmojë drejtuesit e IT-së që të marrin vendime më të zgjuara për blerjet dhe të ndihmojë ofruesit e teknologjisë që të përmirësojnë produktet e tyre duke marrë reagime objektive dhe të paanshme nga klientët e tyre. Gartner Peer Insights përfshin më shumë se 350 mijë vlerësime të verifikuara në më shumë se 355 tregje.

Lexoni: Huawei Albania certifikoi studentët më të mirë të teknologjisë së informacionit

Qëllimi ynë i vetëm është të sigurojmë zgjidhje dhe produkte më të mira që plotësojnë kërkesat e konsumatorëve dhe marrin aprovimin e klientit. Për këtë arsye, jemi të entuziazmuar që vlerësohemi si “Zgjedhja e Klientit” në Gartner Peer Insights 2021 për infrastrukturën e hyrjes në rrjet me tel ose nëpërmjet valëve”, u shpreh Presidenti i Rrjetit të Kampusit të Huawei, Li Xing.

“Në të ardhmen, ne do të kemi në fokus klientët dhe novacionin e vazhdueshëm, duke i ndihmuar të bëhen pjesë e një rrjeti tërësisht wireless. Gjithashtu jemi shumë mirënjohës për vlerësimet që marrim përmes Gartner Peer Insights.”

Huawei është ofrues kryesor global i infrastrukturës së teknologjisë së informacionit dhe komunikimit (TIK) dhe pajisjeve inteligjente. Me zgjidhje të integruara në katër fusha kryesore, kompania është përkushtuar të sjellë teknologjinë dixhitale te çdo person, shtëpi dhe organizatë për një botë të lidhur e plotësisht inteligjente. Portofoli i produkteve, zgjidhjeve dhe shërbimeve të Huawei është konkurrues dhe i sigurtë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0