Kia, brendi më i besueshëm i veturave në Gjermani
Përditësuar së fundmi: 11/08/2017

Kia, brendi më i besueshëm i veturave në Gjermani

Share
nga Neada Muçaj
Gus 11, 2017

Prodhuesi Korean i automobilave renditet në vendin e parë për nga kualiteti dhe besueshmëria në Gjermani, tregon një studim për vitin 2017, të cilin e ka publikuar J.D. Power.

Studimi për këtë vit ka përfshirë rreth 14.000 pronarë të automjeteve në Gjermani dhe 24 prodhues të automobilave, kur bëhet fjalë për automobilat e vjetërsisë nga1 deri në 3 vjet.

Kia ka marrë mirënjohjen si “Brendi më i mirë automobilistik”, me më pak probleme të regjistruara në mesin e 24 auto-brendeve të vlerësuara.

Ajo ka marrë 99 pikë, ndërsa në vendin e dytë është brendi tjetër korean Hyundai me 105 pikë, ndërsa e treta është Toyota me 109 pikë.

Sipas vlerësimit, brendi që ka më pak se 100 pikë do të thotë se ka më pak probleme.

Në mesin e veturave më të dalluara të Kia-s është Sportage.

Modeli më i shitur i Kia Evropë, ka kaluar pa asnjë problem të gjitha testet e kryera në vitin 2016 nga revistat gjermane Auto Bild dhe Auto Motor und Sport.

/Zhurnal.com

Evente

Hardh Fest 2017

Shtator 7, 2017
9:00 AM - Shtator 10 9:00 PM

Doing Business 2017

Shtator 28, 2017
në orën 09:00 - 29 Shtator Sep 29 në orën 20:00