Këshillim ligjor dhe ndihmë juridike parësore tashmë falas për çdo qytetar - Business Magazine Albania

Këshillim ligjor dhe ndihmë juridike parësore tashmë falas për çdo qytetar

Këshillim ligjor

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj njofton në profilin e saj zyrtar se çdo qytetar shqiptar që ka nevojë për ndihmë juridike parësore dhe këshillim ligjor falas, tashmë është plotësisht e mundur.

Ministrja thotë se çdo i interesuar mund t’i drejtohet zyrave të ndihmës juridike parësore falas. Në bashkëpunim me Fondacionin Shoqëria e Hapur për Shqipërinë dhe UNDP Albania, këto zyra do të mund t’i gjeni në qytetin e Tiranës, Fierit, Durrësit, Lezhës, Pogradecit, Lushnjës, Shkodrës, Gjirokastrës, Vlorës dhe Dibrës.

Gjithashtu qytetarët mund të aksesojnë në çdo kohë edhe në portalin www.juristionline.al, numrin e gjelbër 0800 10 10 dhe së fundmi, ndihmën juridike parësore falas mund ta gjeni dhe në portalin www.e-Albania.al

Keni pyetje për  problemin tuaj ligjor? Kërkoni të filloni një proces ndërmjetësimi për mosmarrëveshjet tuaja dhe keni nevojë për informim/këshillim në lidhje me procesin? Kërkoni ndihmën e juristëve duke dërguar pyetjen direkt në platformën juristionline.al


Lexoni: Pse freelancing digjital është e ardhmja e punës?

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0