Ju ka ndodhur te zemeroheni me dike dhe ajo energji t'ju shoqeroje vazhdimisht? - Business Magazine Albania

Ju ka ndodhur te zemeroheni me dike dhe ajo energji t’ju shoqeroje vazhdimisht?


Ju ka ndodhur te zemeroheni me dike dhe ajo energji t’ju shoqeroje vazhdimisht, sa here e shikoni apo mendoni per ate person? Akoma me teper, kur keni pritshmeri te larta dhe me pas ndiheni te zhgenjyer? Sidomos nga persona qe nuk e prisni?

Mua me ka ndodhur dhe zgjidhja me e mire qe kam gjetur eshte falja e vetes si dhe personave qe me kane bere te ndihem keq, zhgenjyer…Gjithmone me kujtohet shprehja e Budhes: “Zemerimi eshte si helmi qe e merr ti dhe pret qe personi tjeter te vdese”.

Falja, eshte nje teknike shume efektive por aq sa eshte e thjeshte per tu kuptuar, aq edhe eshte e veshtire per tu zbatuar ne jete. Nese do te jeni si mua, do te perpiqeni, perpiqeni dhe perseri perpiqeni por do tia dilni. Eshte nje lehtesim i papare per veten tuaj.

Te falesh dike nuk do te thote te harrosh ate cka ka bere por thjesht te largosh ate energji negative prej vehtes, qe shpesh here eshte nje sabotim i vertet drejt ecjes perpara dhe suksesit.

Hay House, nje nga shtepite botuese me emer, ka krijuar mundesine te shikoni pa pagese filmin: “My greatest teacher” te Dr. Wayne Dyer i cili ia dedikon babait te tij (mund ta ndiqni deri ne daten 15 Shator)

Per me teper mund te ndiqni filmin duke klikuar ketu.

Ju ka ndodhur te zemeroheni me dike dhe ajo energji t’ju shoqeroje vazhdimisht?

Kete artikull dhe artikuj te ngjashem mund ti gjeni duke u regjistruar ne website personal te Zj. Anila Bashllari: www.anilabashllari.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0