Joe Biden betohet si presidenti i 46-të i SHBA. Unitet është mesazhi i tij i parë - Business Magazine Albania

Joe Biden betohet si presidenti i 46-të i SHBA. Unitet është mesazhi i tij i parë

Joe Biden

Joe Biden me betimin e tij si presidenti është tashmë zyrtarisht presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai u betua të mërkurën si President  ndërsa bëri betimin si nënpresidente Kamala Harri.s po ashtu bëri betimin si nënpresidente.

“Betohem solemnisht se do ta përmbush me besnikëri detyrën time si president i Shteteve të Bashkuara dhe se do ta ruaj dhe mbroj më së miri Kushtetutën e Shteteve të Bashkuara”, tha Biden, ndërsa u asistua nga Kryetari i Gjykatës së Lartë John Roberts.

Në fjalën e tij, ai e quajti këtë, “dita e Amerikës. Kjo është dita e demokracisë. Një ditë e historisë dhe shpresës”.

Lexo: Masa të rrepta sigurie në prag të inaugurimit të presidentit të ri

Biden është 78 vjeç, ndaj është edhe presidenti më i vjetër amerikan deri më tani. Ai dha mesazhin e unitetit, si nevojë për t’u bashkuar në përballjen me sfidat e shkaktuara nga pandemia. Në SHBA ajo u mori jetën 400 mijë vetave.

Uniteti është plani i tij me një fjalë për përballjen me krizën Covid 19, rekordin e papunësisë, rënien ekonomike etj.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0