Ja se si duket "homepage" i iPhone-it të CEO-s së Microsoft

Ja se si duket “homepage” i iPhone-it të CEO-s së Microsoft


Satya Nadella, CEO i Microsoft na lejon të hedhim një sy se ç’ka në ekranin e iPhonit të tij. Ai përdor iPhone, pavarësisht se ngul këmbë se ky “iPhone Pro”, ashtu siç e quan ai, nuk është telefoni i tij i përditshëm.

Nadella-ekrani i telefonit-homepage-businessmag

Duke bërë shaka me “iPhone Pro” për shkak se të gjithë aplikacionet e Microsoftit i mban në backgroundin e telefonit të tij, Nadella gjatë një konference me tematikë “Microsoft Future Decoded” na lë që të “përvidhemi” brenda aplikacioneve që përdor më shpesh.

Normalisht askush nuk mund ta akuzojë Nadellën se “nuk merr vesh” nga markat duke përdorur Bing Outlook dhe OneNote që zënë tre nga vendet kryesore dhe shumë ikona të tjera që përbënin vërtet një “sfilatë” të aplikacioneve të Microsoft.

Ai është gjithashtu një fans i Snap Attack, një prej lojërave të Microsoft Studio. Ose është thjesht një truk për të hequr mendjen nga pasioni i tmerrshëm i Satyas për Despicable Me: Minion Rush.

Nadella insistoi se Microsoft Lumia, të cilin ia shfaqi audiencës më pas, është telefoni i tij “i vërtetë”, ai që e përdor dhe ne nuk kemi për të dyshuar rreth fjalës së tij, por ose dikush ka “hequr” shumë për ta bërë produktin e Apple të dukej në atë mënyrë gjatë konferencës, ose vërtet Nadella po bën ekzaktësisht atë që duhet të bëjë dhe po provon produktin e konkurrentëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0