Ja një aplikacion për testimin e cilësisë së ujit » Business Magazine Albania – Media Dixhitale dedikuar Sipërmarrjes
Përditësuar së fundmi: 10/10/2018

Ja një aplikacion për testimin e cilësisë së ujit

Share
nga Admin
Tet 10, 2018
Business Magazine Albania constitutes an online periodical publication of business related articles. It is the first of
lexo me teper >

Duke përdorur një pajisje të lëvizshme në formën e çelësave të makinës, mund të testohet cilësia e ujit.

Pajisja, e zhvilluar nga kompania  “Lishtot” në Jeruzalem, lejon analizimin e ujit që vjen nga rubineti, uji në shishe dhe uji i lumenjve dhe përrenjve. Në pak sekonda është e mundur të dihet nëse ka ndotës në ujë si plumbi, etj. apo pesticide.

Pajisja është e lidhur me një aplikacion që mban gjurmët e historisë së testimit, duke i lejuar përdoruesit të raportojnë probleme dhe të dhëna për çdo ndotje dhe gjithashtu të ngarkojnë video, imazhe dhe komente.

Lexo: “Një agronom në celular”, aplikacioni ndihmon fermerët të indentifikojnë sëmundjet

Izraelisot.com