ITALIAN DESIGN DAY NË SHQIPËRI. RI-GJENERIMI, DIZAJNI DHE TEKNOLOGJI TË REJA PËR NJË TË ARDHME TË QËNDRUESHME - Business Magazine Albania

ITALIAN DESIGN DAY NË SHQIPËRI. RI-GJENERIMI, DIZAJNI DHE TEKNOLOGJI TË REJA PËR NJË TË ARDHME TË QËNDRUESHME

ITALIAN DESIGN DAY

Italian Trade Agency (ITA) zhvillon Italian Design Day në Shqipëri. Nga data 1 deri në datën 7 qershor, programi i nismave të promovimit të dizajnit novator dhe të qëndrueshëm, “Made in Italy”, nën kujdesin e ICE Agjencia Tiranë, realizohet në kontekstin e një ngjarjeje më të gjerë, “Java e Italisë”, organizuar nën patronazhin dhe koordinimin e Ambasadës së Italisë në Tiranë.

Nisma synon të nxisë dhe të nxjerrë në pah imazhin dhe kulturën Made in Italy në fushën e dizajnit. Italia dhe Shqipëria do të bashkohen në qëllimin e përbashkët për dizajnin dhe për një të ardhme të qëndrueshme falë rrjetit të shpërndarjes, hapësirave ekspozuese / showroom-eve dhe dyqaneve që janë partnerët aktivë të projektit, si: Abiesse, Albaelettrica, Brunes, Casa Dolce Casa, Coin e Coin Casa, Delta Home, Interni Design, Marvol Casa dell’Architetto, OVS, Sali Eletrik. Qytetarët e Shqipërisë do të mund të gjejnë produkte të vërteta italiane në një gamë të gjerë të sektorëve të aplikimit të dizajnit, të tillë si: mobilimi, artikujt e dekorit, ndriçimi, moda, aksesorët dhe kujdesi i bukurisë.

Lexo: 5 mënyra për të treguar mirënjohje në punë 

Do të zhvillohen, një sërë fushatash promovuese dhe ekspozita pranë 24 pikave të shitjes në Tiranë, Durrës, Elbasan, Lezhë, Korçë, Fier dhe Vlorë, me qëllim rritjen e shikueshmërisë, shpërndarjen dhe shitjen e produkteve italiane; përforcimin e marketingut ndaj konsumatorit dhe lehtësimin e hedhjes në treg të markave dhe produkteve të reja italiane në kanalet vendore të shpërndarjes në shkallë të gjerë.

Këtu gjeni programin. 

Për më shumë informacion na ndiqni në rrjetet tona sociale

Facebook: https://www.facebook.com/iceagenziaalbania/  

Twitter: https://twitter.com/itatirana

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0