iPhone 6 ne faze testimi - Business Magazine Albania

iPhone 6 ne faze testimi


Pajisja e re e Apple eshte tashme ne faze testimi. Ka shume zera qe po qarkullojne ne rrjet ne lidhje me detajet sesi do te jete iPhone 6, flitet per nje fotokamere 12 megapixel, per karikim baterish pa tel, per dizajn revolucionar, etj.

Por gjithe keto hamendesime mund te zbulohen zyrtarisht ne qershor gjate konferences boterore te zhvilluesve nga e gjithe bota qe do te mbahet ne San Francisko, per lancimin (hipotetikishit) ne shtator.

Lajmin per kete e dha TheNextWeb, i cili ka provat e testeve qe Apple po kryen. Mesa duket disa zhvillues kane krijuar kode te ndryshme duke e quajtur pershembull ‘iPhone 6.1’ qe mbeshtetet me sistemin operativ iOS7.

Pervec kesaj trafiku i internetit i gjeneruar nga kjo pajisje ‘misterioze’ per momentin do te kete perseri IP lokalizues ne fushen e Apple dhe Cupertinos. Sic u tha dhe me pare karikimi i baterive do te jete i mundur pa tel, domethene me wireless, fale patentes qe ka Apple ne karikimin e pajisjeve pa tel.

iPhone i ri do te jete i disponueshem ne shume ngjyra sic ndodhi dhe me iPod Touch. Nuk do te kete me vetem te bardhe dhe te zeze por 6-8 ngjyra, sipas analistit te Topeka Capital Markets, Brian White, qe beson se iPhone i ardhshem do te ngrije ofertat e reja te brezit te iPod Touch, qe ne te vertete ka qene nje terren prove per brezat e rinj si te iPhone dhe iPad. E vetmja gje nuk ka dale si thashethem ka te beje me dimensionet dhe cmimet. 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0