Instituti i Ekspertëve Fiskalë zhvillon trajnimin profesional për "Audit të brendshëm" - Business Magazine Albania

Instituti i Ekspertëve Fiskalë zhvillon trajnimin profesional për “Audit të brendshëm”


Instituti i Ekspertëve Fiskalë (IEF) zhvillon trajnimin profesional për “Audit të brendshëm”.

Trajnimi fillon në datën 26 Tetor 2018 dhe zgjat 5 javë. Duke u zhvilluar çdo të Premte, ora 16:00 – 19:30 dhe të Shtunë, ora 09:00 – 13:30.

Modulet që do të trajtohen janë:

• Auditimi i brendshëm në sektorin publik

• Auditimi i brendshëm në sektorin privat

• Kontrolli Tatimor dhe baza ligjore mbi të cilën kryhet kontrolli tatimor

Dokumentet që nevojitet për regjistrim janë CV, fotokopje e diplomës, fotokopje e kartës së identitetit ose pasaportës, dy fotografi për dokumenta.

Certifikata njihet nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë.

Për më shumë informacion kontaktoni në: 067 66 58 464 ose në adresën e email: iefiskal@gmail.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0