Innova Clinic: Një oaz i bukurisë dhe përkujdesjes në zemër të Tiranë - Business Magazine Albania

Innova Clinic: Një oaz i bukurisë dhe përkujdesjes në zemër të Tiranë

Innova Clinic

E ndodhur në zemër të Tiranës, klinika më e dashur për ju, Innova Clinic, klinikë dermoestetike e specializuar në procedura jo-kirurgjikale. Kjo klinikë, me një përkushtim të veçantë ndaj cilësisë së shërbimeve dhe përdorimit të teknologjisë së fundit, synon të krijojë një përvojë të jashtëzakonshme për pacientët e saj.

Misioni i saj është të bëjë pacientët të duken e të ndihen në më të mirën e tyre duke përdorur teknologjinë e fundit e cila është dhe pika më e fortë në Innova Clinic, duke sjellë risitë më të fundit, si lazeri Fotona i vlerësuar si një nga 5 lazerat më të mirë në botë dhe lazeri Alexandrite Candela GentleMax Pro i cili është lazeri nr. 1 në botë. Kjo klinikë siguron trajtimet më efikase dhe të përparuara ne fushën e dermatologjisë dhe estetikës.  

 

Stafi i kualifikuar dhe profesional i Innova Clinic është një përbërës kyç që thekson përkushtimin ndaj pacientëve duke e bërë prioritet besimin e tyre.

 

Innova Clinic


Standardi i tyre është përgjegjësia që ata kanë në ofrimin e procedurave mjekësore, duke qenë hap pas hapi në çdo stad të rrugëtimit të pacientit në këtë klinikë, nëpërmjet informimit të saktë, komunikimit të hapur dhe të qartë.

Në klinikën Innova, çdo pacient është i veçantë, sepse çdo pacient ka nevoja e shqetësime të ndryshme për të arritur objektivat e veta. Prandaj çdo trajtim është i personalizuar, kjo falë stafit mjekësor ekspert të certifikuar dhe trajnuar në rangjet më të larta ndërkombëtare. 


Fusha e ekspertizës së klinikës Innova konsiston në trajtimet mjekësore të lëkurës si: Rosacea, akne, melazma, njolla, shenjat post-akne, shenjat e lindura, rënien e flokëve, mykun e thonjve.

  • Fotona lazer për heqjen e nishaneve, kapilarëve, lazer fraksional dhe antiage si Fotona 4D
  • Lazer për trajtimin gjinekologjik
  • Injeksione për relaksimin e muskujve për rrudhat e syve, ballit, migrenës, bruksizmit dhe hiperhidrozës
  • Fillerat dermale për korrigjim asimetrie dhe harmonizim të tipareve si: filleri i buzëve, mollëzave, mjekrës, i syve
  • Mezoterapi dhe biorevitalizim të lëkurës
  • Trajtime të flokut dhe trupit
  • Fizioterapi dhe epilim me lazerin Alexandrite Candela GentleMax PRO

 

Motoja e tyre: “ Përkushtimi ynë është çelësi i suksesit, besimi juaj është motivimi!

Kushdo që vjen në Innova si pacient, largohet si mik! 

Artikulli u publikua më parë në faqen 84 të numrit 34 të revistës Business Magazine AlbaniaBusiness Magazine Albania është revista e parë dixhitale me përmbajtje origjinale në shqip të orientuar nga fusha e biznesit. Ju mund të Shfletoni Këtu nr. 34 të saj.

Artikull ekskluziv i Business Magazine Albania.
Ky artikull gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Artikulli mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar “Business Magazine Albania” shoqëruar me linkun e artikullit origjinal

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0