IkubINFO prezanton TechTalk të rradhës, Introduction to Blockchain. A new technology for a new world economy

Të gjithë kemi dëgjuar për teknologjinë e Blockchain, por pak nga ne dinë si është krijuar, modelet kryesore të saj, dhe disa prej avantazheve të ndryshme të kësaj teknologjie revolucionare. Doni të mësoni më shumë?

TechTalks (Online) organizuar nga ikubINFO, në bashkëpunim me RisiAlbania, projekt i Agjencisë Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim, vjen këtë herë për ju me një temë tepër interesante të titulluar ‘Introduction to Blockchain. A new technology for a new world economy’.

Folësja për këtë̈ temë interesante është̈ Ada Kokoshi, VP në Digital Product and Innovation Development Team në State Street Bank, e cila është posaçërisht e apasionuar me Fintech. Ajo do të prezantojë studimin e saj në lidhje me teknologjinë Blockchain.

Do keni mundësinë të shihni një këndvështrim tjetër të Blockchain, e parë në kontekstin e International Finance Supply Chain, ku me anë të shembujve dhe materialeve të ndryshme do të keni mundësinë të mësojmë më tepër rreth kësaj teme.

Gjatë sesionit, do të prezantohen shembuj konkretë studimi, demo të ndryshme, si dhe një Q&A në fund, ku do të keni mundësi të bëni pyetjet dhe komentet tuaja.

IkubINFO ka nisur iniciativën e TechTalks Event Series në mënyrë që të krijojë një hapësirë ku profesionistët dhe të apasionuarit mbi teknologjinë dhe programimin të kenë mundësi të ndërveprojnë me njëri-tjetrin, dhe të ndajnë njohuritë dhe idetë e tyre inovative.

Eventi është i hapur për të gjithë profesionistët e fushës së teknologjisë dhe financës, studentët e ekonomisë ose shkencave kompjuterike, apo të gjithë të apasionuarit mbi Fintech.

Mos ngurroni të bashkoheni Online me datë 24 Nëntor, ora 17:30 në platformën Teams.

Klikoni këtu për t’u regjistruar.

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale