Hyn në funksionim produkti Gjirafa.biz


Në vazhdimin e risive që po i sjell tregut kosovar, kompania e mirënjohur kosovare Gjirafa.com, me produktin e saj të ri do ua lehtësojë kosovarëve gjetjen e shërbimeve dhe produkteve, të cilat ju nevojiten atyre në jetën e përditshme.

Produkti inovativ online, Gjirafa.Biz, i cili tashmë ka hyrë në funksion, është faqja e vetme shqiptare, në të cilën gjenden mbi 30 mijë biznese dhe pika të tjera në Kosovë.

Po ashtu këtu do të gjeni edhe hartën e Kosovës me pamje 360 gradë, navigacionin për të gjitha rrugët me pamje 360 gradë, pothuajse të secilës rrugë në Kosovë (Streetview).

Produkti i ri Gjirafa.Biz, njeh edhe gjuhën zhargon në kërkim, shembull fjalësh që përdorim në jetën e përditshme, por edhe fjalë, të cilat mund të mos jenë me patjetër në gjuhën shqipe.

Nëse nuk e dini se ku mund ta bleni byrekun, të gjeni lokalin në të cilin pi kafe miku juaj, t’a dini ku është lavazhi më i afërt, ku ndodhet bankomati. Të gjitha këto dhe shumë më tepër mund t’i gjeni në Gjirafa.Biz.

Burimi: telegrafi.com

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale