Horoskopi i Muajit Gusht për Karrierën dhe Biznesin - Business Magazine Albania

Horoskopi i Muajit Gusht për Karrierën dhe Biznesin


Mësoni se çfarë ka rezervuar Gushti, muaji i pushimeve dhe ditëve të nxehta për shenjën tuaj të horoskopit.

Dashi

Do të merrni rezultate të dëshiruara në karrierë / biznes, duke pasur parasysh se do të bëni shumë përpjekje, në gjysmën e parë të muajit. Megjithëse, do të ketë pengesa të vogla, veçanërisht në përpjekjen tuaj për të fituar udhëheqje dhe / ose kontroll, do të filloni të shihni rezultate në fushat përkatëse nga mesi i muajit. Fitimet mund të rriten, për shkak të marrëdhënieve tuaja të punës me qeverinë / organizatat qeveritare. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të bërë detyra që lidhen me sektorin publik. Teknologjia dhe informacioni do t’ju ndihmojnë të rriteni në vendin e punës.

Demi

Puna duket se është e paracaktuar, që nga fillimi i vetë muajit. Ju mund të duhet të vraponi për të arritur qëllimet tuaja. Yjet do të jenë mbështetësit tuaj nëse keni provime, dëshironi të shfaqni aftësitë tuaja apo merreni me aktivitete sportive. Përpjekjet në biznes do të favorizohen vetëm në mes të muajit. Për pjesën tjetër të kohës, do të duhet të punoni shumë për të marrë rezultatet e dëshiruara. Në karrierë, do të merrni një ngritje në detyrë.

Lexoni: Shenja e horoskopit ndikon në karrierën tuaj më shumë nga sa mendoni

Binjakët

Gjysma e parë e muajit duket se do të keni lajme pozitive dhe do të merrni mbështetje, ndërsa në gjysmën e dytë gjërat do të jenë më të qeta. Kështu që duhet të planifikoni dhe përgatitni punët e lidhura në të njëjtën mënyrë. Përqendrohuni në balancimin dhe mirëmbajtjene punëve në favorin tuaj. Mund të ketë pengesa gjatë rrugës, por në përgjithësi, fusha si arti, mjekësia, mësimdhënia, tregtia, muzika dhe baleti do të favorizohen.

Gaforrja

Planetët do t’ju mbështesin gjatë muajit Gusht. Do të keni shanse për të arritur përparim dhe fitime në fusha si tregtia, biznesi dhe karriera në lidhje me politikën, menaxhimin, letërsinë dhe gjuhët, ligjin dhe çështjet ligjore, hulumtimin dhe prodhimin. Njerëzit e biznesit mund të shpresojnë të lënë një shenjë në fushat e tyre përkatëse. Sidoqoftë, disa pengesa janë parashikuar në gjysmën e fundit të muajit.

Luani

Karriera dhe biznesi do të shkojnë në dimensione të reja në gjysmën e parë të muajit. Fushat si menaxhimi, tregtia, lidershipi etj, do të shohin përmirësim. Nëse punoni vazhdimisht, rezultatet e dëshiruara do të merren së shpejti. Rreth datës 18 ose 19, ju mund të shpresoni t’i jepni formë një plani afatgjatë.

Virgjëresha

Suksesi do të vijë këtë muaj në punën tuaj. Do të jeni duke bërë më të mirën në biznesin tuaj, veçanërisht kur krahasohet me performancën e javëve të fundit. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të ekzekutoni disa nga planet afatgjata. Sidoqoftë, do të përjetoni stres në javën e tretë dhe të katërt të muajit. Situatat konkurruese mund t’ju çojnë në ankth. Ruajuni kundër rivalëve.

Peshorja

Fushat si shitja, tregëtia, artileria, mbrojtja, ndërtimi etj do të favorizohen nga yjet. Ju do të merrni mundësi për të pasur sukses në ambientin e punës. Shfrytëzoheni mirë mundësinë! Partneritetet në biznes do të jenë pjesë e këtij muaji dhe do të përfitoni në mënyrë pozitive. Fitimet janë të mundshme në role udhëheqëse / politike. Do të fitoni mbi konkurrencën tuaj, në pjesën e parë të muajit. Sidoqoftë mos i merrni gjërat me më shumë vetëbesim seç duhet.

Akrepi

Ju do ta filloni muajin në një lajm shumë të lumtur. Një lajm i mirë në lidhje me punën do të vijë. Do të merrni rezultatet e dëshiruara në këtë periudhë. Sidoqoftë, rezultatet e përgjithshme duket të jenë të përziera dhe suksesi në biznes mund të marrë kohën e vet për t’u manifestuar. Pjesa konkuruese do të mbetet aktive, por disi sfiduese.

Shigjetari

Do të merrni rezultatet e dëshiruara në karrierë / biznes, duke pasur parasysh që po përpiqeni shumë. Fitimet mund të rriten, për shkak të marrëdhënieve tuaja të punës me qeverinë / organizatat qeveritare. Intervistat dhe eventet e ndjekura do të japin rezultate të mira. Ju gjithashtu mund të merrni një lajm të mirë, këtë muaj.

Bricjapi

Një promovim ose rritje në detyrë mund të ofrohet për ju këtë muaj. Ju gjithashtu mund të planifikoni të zgjeroni profilin tuaj të karrierës. Njerëzit në pozicione më të larta do të jenë të dobishëm për ju. Edhe biznesi dhe tregtia mund të përfitojnë nga këto ndikime. Fitimet nga pasuritë e paluajtshme janë gjithashtu të mundshme.

Lexoni: Shenjat e horoskopit që janë më të predispozuara për të qenë të pasur

Ujori

Do të merrni suksesin e dëshiruar në karrierën / biznesin tuaj, me kusht që të punoni shumë, këtë muaj. Në përgjithësi do të keni rezultatet e dëshiruara dhe përfitimet mund të rriten, për shkak të aftësive tuaja për netëorking. Një zyrtar i lartë mund të jetë i kënaqur me sjelljen dhe talentin tuaj. Shtimi i përgjigjësive është gjithashtu i mundshëm, veçanërisht nëse jeni në politikë ose role udhëheqëse. Një ofertë pune në një organizatë të mirë do të jetë e mundur, ose ju pret një zhvillim në biznesin tuaj.

Peshqit

Do të duhet të punoni shumë për të marrë rezultate e dëshiruara në punën tuaj gjatë muajit Gusht. Ëndrrat dhe dembelizmi nuk do t’ju hyjnë në punë. Do të duhet të përpiqeni realisht shumë. Gjithashtu një mundësi e mirë në punë duket në horizont, por mund të ketë pengesa të vogla në rrugën tuaj drejt suksesit për arsye të konkurrencës së padrejtë që është vërdallë. Si dhe do ju ofrohen mundësi për intervista pune. Ju duhet të qëndroni të sigurtë në veten tuaj dhe të jeni të duruar.

/pavitrajyotish

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0