Horoskopi i Muajit Gusht për Karrierën dhe Biznesin


Mësoni se çfarë ka rezervuar Gushti, muaji i pushimeve dhe ditëve të nxehta për shenjën tuaj të horoskopit.

Dashi

Do të merrni rezultate të dëshiruara në karrierë / biznes, duke pasur parasysh se do të bëni shumë përpjekje, në gjysmën e parë të muajit. Megjithëse, do të ketë pengesa të vogla, veçanërisht në përpjekjen tuaj për të fituar udhëheqje dhe / ose kontroll, do të filloni të shihni rezultate në fushat përkatëse nga mesi i muajit. Fitimet mund të rriten, për shkak të marrëdhënieve tuaja të punës me qeverinë / organizatat qeveritare. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të bërë detyra që lidhen me sektorin publik. Teknologjia dhe informacioni do t’ju ndihmojnë të rriteni në vendin e punës.

Demi

Puna duket se është e paracaktuar, që nga fillimi i vetë muajit. Ju mund të duhet të vraponi për të arritur qëllimet tuaja. Yjet do të jenë mbështetësit tuaj nëse keni provime, dëshironi të shfaqni aftësitë tuaja apo merreni me aktivitete sportive. Përpjekjet në biznes do të favorizohen vetëm në mes të muajit. Për pjesën tjetër të kohës, do të duhet të punoni shumë për të marrë rezultatet e dëshiruara. Në karrierë, do të merrni një ngritje në detyrë.

Lexoni: Shenja e horoskopit ndikon në karrierën tuaj më shumë nga sa mendoni

Binjakët

Gjysma e parë e muajit duket se do të keni lajme pozitive dhe do të merrni mbështetje, ndërsa në gjysmën e dytë gjërat do të jenë më të qeta. Kështu që duhet të planifikoni dhe përgatitni punët e lidhura në të njëjtën mënyrë. Përqendrohuni në balancimin dhe mirëmbajtjene punëve në favorin tuaj. Mund të ketë pengesa gjatë rrugës, por në përgjithësi, fusha si arti, mjekësia, mësimdhënia, tregtia, muzika dhe baleti do të favorizohen.

Gaforrja

Planetët do t’ju mbështesin gjatë muajit Gusht. Do të keni shanse për të arritur përparim dhe fitime në fusha si tregtia, biznesi dhe karriera në lidhje me politikën, menaxhimin, letërsinë dhe gjuhët, ligjin dhe çështjet ligjore, hulumtimin dhe prodhimin. Njerëzit e biznesit mund të shpresojnë të lënë një shenjë në fushat e tyre përkatëse. Sidoqoftë, disa pengesa janë parashikuar në gjysmën e fundit të muajit.

Luani

Karriera dhe biznesi do të shkojnë në dimensione të reja në gjysmën e parë të muajit. Fushat si menaxhimi, tregtia, lidershipi etj, do të shohin përmirësim. Nëse punoni vazhdimisht, rezultatet e dëshiruara do të merren së shpejti. Rreth datës 18 ose 19, ju mund të shpresoni t’i jepni formë një plani afatgjatë.

Virgjëresha

Suksesi do të vijë këtë muaj në punën tuaj. Do të jeni duke bërë më të mirën në biznesin tuaj, veçanërisht kur krahasohet me performancën e javëve të fundit. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të ekzekutoni disa nga planet afatgjata. Sidoqoftë, do të përjetoni stres në javën e tretë dhe të katërt të muajit. Situatat konkurruese mund t’ju çojnë në ankth. Ruajuni kundër rivalëve.

Peshorja

Fushat si shitja, tregëtia, artileria, mbrojtja, ndërtimi etj do të favorizohen nga yjet. Ju do të merrni mundësi për të pasur sukses në ambientin e punës. Shfrytëzoheni mirë mundësinë! Partneritetet në biznes do të jenë pjesë e këtij muaji dhe do të përfitoni në mënyrë pozitive. Fitimet janë të mundshme në role udhëheqëse / politike. Do të fitoni mbi konkurrencën tuaj, në pjesën e parë të muajit. Sidoqoftë mos i merrni gjërat me më shumë vetëbesim seç duhet.

Akrepi

Ju do ta filloni muajin në një lajm shumë të lumtur. Një lajm i mirë në lidhje me punën do të vijë. Do të merrni rezultatet e dëshiruara në këtë periudhë. Sidoqoftë, rezultatet e përgjithshme duket të jenë të përziera dhe suksesi në biznes mund të marrë kohën e vet për t’u manifestuar. Pjesa konkuruese do të mbetet aktive, por disi sfiduese.

Shigjetari

Do të merrni rezultatet e dëshiruara në karrierë / biznes, duke pasur parasysh që po përpiqeni shumë. Fitimet mund të rriten, për shkak të marrëdhënieve tuaja të punës me qeverinë / organizatat qeveritare. Intervistat dhe eventet e ndjekura do të japin rezultate të mira. Ju gjithashtu mund të merrni një lajm të mirë, këtë muaj.

Bricjapi

Një promovim ose rritje në detyrë mund të ofrohet për ju këtë muaj. Ju gjithashtu mund të planifikoni të zgjeroni profilin tuaj të karrierës. Njerëzit në pozicione më të larta do të jenë të dobishëm për ju. Edhe biznesi dhe tregtia mund të përfitojnë nga këto ndikime. Fitimet nga pasuritë e paluajtshme janë gjithashtu të mundshme.

Lexoni: Shenjat e horoskopit që janë më të predispozuara për të qenë të pasur

Ujori

Do të merrni suksesin e dëshiruar në karrierën / biznesin tuaj, me kusht që të punoni shumë, këtë muaj. Në përgjithësi do të keni rezultatet e dëshiruara dhe përfitimet mund të rriten, për shkak të aftësive tuaja për netëorking. Një zyrtar i lartë mund të jetë i kënaqur me sjelljen dhe talentin tuaj. Shtimi i përgjigjësive është gjithashtu i mundshëm, veçanërisht nëse jeni në politikë ose role udhëheqëse. Një ofertë pune në një organizatë të mirë do të jetë e mundur, ose ju pret një zhvillim në biznesin tuaj.

Peshqit

Do të duhet të punoni shumë për të marrë rezultate e dëshiruara në punën tuaj gjatë muajit Gusht. Ëndrrat dhe dembelizmi nuk do t’ju hyjnë në punë. Do të duhet të përpiqeni realisht shumë. Gjithashtu një mundësi e mirë në punë duket në horizont, por mund të ketë pengesa të vogla në rrugën tuaj drejt suksesit për arsye të konkurrencës së padrejtë që është vërdallë. Si dhe do ju ofrohen mundësi për intervista pune. Ju duhet të qëndroni të sigurtë në veten tuaj dhe të jeni të duruar.

/pavitrajyotish

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale