Shenja e horoskopit ndikon në karrierën tuaj më shumë nga sa mendoni - Business Magazine Albania

Shenja e horoskopit ndikon në karrierën tuaj më shumë nga sa mendoni


Demi

Ju jeni të qëndrueshëm dhe praktik si një punonjës Dem, por ndërsa puna juaj dhe përkushtimi ju bëjnë një lojtar të shkëlqyer në ekip, kokëfortësia juaj mund të jetë një minus. Ju mund të kaloni nga të qenit një udhëheqës në një ndjekës në çdo situatë, pasi ju jeni më të prirur për të marrë drejtimin. Zgjidhni betejat tuaja kur bëhet fjalë për konfliktet në punë dhe përqendrohuni në iniciativat drejtuese që ju shërbejnë më së miri.

Lexoni: Kjo është shenja më e zgjuar e horoskopit

Binjakët

Si Binjakë, ju lulëzoni në mjedise stimuluese që ju ofrojnë mundësi për të bashkëvepruar me një numër të madh njerëzish, vendesh dhe gjërash. Megjithatë, ju mërziteni shpejt sepse ju lëvizni mes tyre me shpejtësinë e dritës. Gjeni lumturinë tuaj në vendin e punës duke ruajtur një listë të detyrave të ndryshme dhe duke kërkuar një mjedis pune angazhues.

Gaforrja

Shenja juaj është shenja më e gjallë e zodiakut, që do të thotë se ju pëlqeni të udhëhiqni nga shembulli dhe mund t’i përballoni përgjegjësitë me lehtësi. Ju jeni një kujdestar shembullor, prandaj gjeni një pozicion që ju lejon të jepni këshilla për zgjidhjen e problemeve. Progresi është i rëndësishëm për ju, prandaj sigurohuni që të merrni rregullisht opinione ose raporte nga menaxheri juaj.

Luani

Luanët e duan ekspozimin dhe vëmendjen, por jo gjithmonë në formën “më shiko mua”. Ju keni pasionin për të frymëzuar të tjerët që të bëjnë maksimumin e tyre. Ju jeni një shef fantastik, kështu që karriera në mësimdhënie apo në politikë është e përshtatshme për ju. Zvogëloni tendencën për të qenë “nivel i lartë” me ekipin tuaj në mënyrë që të mund të jeni shefi më i mirë ndonjëherë.

Virgjëresha

Si një Virgjëreshë, ju jeni perfeksionist dhe gjithmonë në shërbim të të tjerëve. Ju jeni të sinqertë, të vëmendshëm dhe orientoheni mirë, e kjo ju bën një person fantastik për të punuar, por ju keni tendencë të jeni të rreptë me veten, prandaj kini kujdes të mos humbisni në detaje. Si një shef, ju jeni praktik dhe mbrojtës, duke kërkuar më të mirën nga të tjerët. Mos harroni të forconi vetëbesimin.

Lexoni: Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen milionerë

Peshorja

Peshoret janë flutura sociale, kështu që ju jeni ndërmjetës i madh brenda dhe jashtë zyrës. Ju mund të përdorni balancën që i vjen natyrshëm shenjës suaj në çdo profesion duke i lexuar njerëzit dhe duke kuptuar emocionet e tyre.

/Cosmopolitan

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0