Shenja e horoskopit ndikon në karrierën tuaj më shumë nga sa mendoni


Demi

Ju jeni të qëndrueshëm dhe praktik si një punonjës Dem, por ndërsa puna juaj dhe përkushtimi ju bëjnë një lojtar të shkëlqyer në ekip, kokëfortësia juaj mund të jetë një minus. Ju mund të kaloni nga të qenit një udhëheqës në një ndjekës në çdo situatë, pasi ju jeni më të prirur për të marrë drejtimin. Zgjidhni betejat tuaja kur bëhet fjalë për konfliktet në punë dhe përqendrohuni në iniciativat drejtuese që ju shërbejnë më së miri.

Lexoni: Kjo është shenja më e zgjuar e horoskopit

Binjakët

Si Binjakë, ju lulëzoni në mjedise stimuluese që ju ofrojnë mundësi për të bashkëvepruar me një numër të madh njerëzish, vendesh dhe gjërash. Megjithatë, ju mërziteni shpejt sepse ju lëvizni mes tyre me shpejtësinë e dritës. Gjeni lumturinë tuaj në vendin e punës duke ruajtur një listë të detyrave të ndryshme dhe duke kërkuar një mjedis pune angazhues.

Gaforrja

Shenja juaj është shenja më e gjallë e zodiakut, që do të thotë se ju pëlqeni të udhëhiqni nga shembulli dhe mund t’i përballoni përgjegjësitë me lehtësi. Ju jeni një kujdestar shembullor, prandaj gjeni një pozicion që ju lejon të jepni këshilla për zgjidhjen e problemeve. Progresi është i rëndësishëm për ju, prandaj sigurohuni që të merrni rregullisht opinione ose raporte nga menaxheri juaj.

Luani

Luanët e duan ekspozimin dhe vëmendjen, por jo gjithmonë në formën “më shiko mua”. Ju keni pasionin për të frymëzuar të tjerët që të bëjnë maksimumin e tyre. Ju jeni një shef fantastik, kështu që karriera në mësimdhënie apo në politikë është e përshtatshme për ju. Zvogëloni tendencën për të qenë “nivel i lartë” me ekipin tuaj në mënyrë që të mund të jeni shefi më i mirë ndonjëherë.

Virgjëresha

Si një Virgjëreshë, ju jeni perfeksionist dhe gjithmonë në shërbim të të tjerëve. Ju jeni të sinqertë, të vëmendshëm dhe orientoheni mirë, e kjo ju bën një person fantastik për të punuar, por ju keni tendencë të jeni të rreptë me veten, prandaj kini kujdes të mos humbisni në detaje. Si një shef, ju jeni praktik dhe mbrojtës, duke kërkuar më të mirën nga të tjerët. Mos harroni të forconi vetëbesimin.

Lexoni: Shenjat e horoskopit që një ditë do të bëhen milionerë

Peshorja

Peshoret janë flutura sociale, kështu që ju jeni ndërmjetës i madh brenda dhe jashtë zyrës. Ju mund të përdorni balancën që i vjen natyrshëm shenjës suaj në çdo profesion duke i lexuar njerëzit dhe duke kuptuar emocionet e tyre.

/Cosmopolitan

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale