Horoskopi i karrierës – 28 Maj 2018


Dashi

Intuita juaj nuk gabon. Kushtojini vëmendje aftësive tuaja mendore. Këto aftësi do të jenë zgjidhja e çdo detyre që merrni përsipër. Intuita është pasuria juaj më e madhe. Kombinuar me një natyrë të dhembshur dhe njëkohësisht indiferente, ju mund të lëvizni malet.

Demi

Burimet që po kërkoni, do të jenë të vështira për t’u arritur. Sa më shumë kërkoni aq më pak do të gjeni. Sa më shumë përpiqeni, aq më pak do të rezistoni. Është më mirë të pushoni pak dhe të prisni çfarë do të vijë natyrshëm te ju.

Binjakët

Ju keni gjithnmonë një vizion se si do të dalë një projekt i caktuar. Jini fleksibël në këtë vizion. Mos u zhgënjeni vetëm sepse rezultati nuk është diçka që prisnit.

Gaforrja

Dje ishte dita juaj, sot duhet t’ja lini rradhën dikujt tjetër të shkëlqejë. Mos pushtoni çdo gjë pasi të tjerët do të bëhen xheloz. Keni arritur shumë për t’i rrezikuar të gjitha tani. Ndiqni rrymën.

Luani

Ju jeni në vendin e duhur në kohën e duhur. Ju keni gjithçka ju duhet, prandaj mjaft u ankuat. Nuk ka arsye që ju të mërziteni apo të jeni të nevrikosur. Ju keni një fuqi të madhe në duart tuaja. Përfitoni nga kjo kohë e çmuar.

Virgjëresha

Përpiquni të kuptoni gjykimet e të tjerëve. Kur ju kërkoni së pari të kuptoni situatën nga të gjitha këndet, zgjidhja do të bëhet shumë më e qartë nga sa do të ishte nëse e shihni vetëm nga perspektiva juaj e kufizuar.

Peshorja

Në përgjithësi, dita do të shkojë pa probleme, dhe ju do të merrni mbështetje të jashtëzakonshme emocionale për punën që po bëni. Të tjerët po tregojnë simpati me atë që po kaloni – për mirë ose për keq – dhe kjo po e bën punën tuaj shumë më të lehtë.

Akrepi

Koka juaj po rrotullohet në një vorbull konfuzioni. Idetë që kalojnë në  mendjen tuaj do të jenë krijuese, por jo domosdoshmërisht reale. Ju do të kaloni një kohë të vështirë duke e mbajtur veten të rezervuar. Kjo është sfida juaj më e madhe e ditës. Paçi fat!

Shigjetari

Ju jeni krejtësisht në harmoni me ndjenjat e njerëzve rreth jush. Kjo e bën shumë më të lehtë për ju që të vazhdoni përpara.

Bricjapi

Gjetja e kohës për të bërë atë që duhet të bëni mund të mos jetë e lehtë. Njerëz të tjerë po ju tërheqin në të gjitha drejtimet. Ju nuk jeni i vetmi që keni një axhendë. Mos u shpërndani shumë që të mos humbni lidhjen me qëllimin tuaj të vërtetë.

Ujori

Lëre veten të ëndërroj. Gjeni një zgjidhje krijuese për problemet me të cilat përballeni aktualisht. Të njëjtat metoda të vjetra do të prodhojnë të njëjtat rezultate të vjetra. Tani është koha për të përqafuar diçka të re.

Peshqit

Ju po punoni shumë pak. Puna juaj e ka humbur bukurinë e saj dhe tani ndiheni të pamotivuar. Mbani në mend se nuk mund të vazhdoni në këtë gjendje për një kohë të gjatë. Ndoshta ju duhet të gjeni një punë tjetër.

/Horoscope.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale