Hikvision ndihmon klientët të ndërtojnë vijën e parë të mbrojtjes. Biznesi me rrezik më të ulët falë matjes së temperaturës

Hikvision

Ndërsa bizneset në shumë vende të botës rihapin dhe rifillojnë operimet, njerëzit po kthehen në punë dhe në rutinat e tyre të përditshme. Me përdorimin e teknologjive të sotme në mënyra praktike që ndihmojnë në botën reale, mbajtja e njerëzve të sigurt, të shëndetshëm dhe të mbrojtur po bëhet më e lehtë se kurrë.

Përdorimi i një zgjidhjeje për kontrollimin e temperaturës pa kontakt, është një masë aktuale që përdoret për të zbuluar shpejt individët me temperaturë të ngritur të lëkurës (EST). Kjo metodë e zbulimit është krijuar për të ndihmuar ekzaminimin fillestar të EST dhe kombinohet me përdorimin e pajisjeve mjekësore për të verifikuar më tej simptomat. Kjo metodë gjithashtu zvogëlon kohën e testimit manual dhe rreziqet e sigurisë për ata që janë të përfshirë në procesin e zbulimit.

Kamerat e kontrollimit të temperaturës tani janë miratuar gjerësisht nga organizatat dhe bizneset në të gjithë globin. Disa nga rastet më tipike të përdorimit gjenden në aeroporte, spitale, zyra dhe objekte prodhuese dhe logjistike, të cilat kanë parë përfitime të jashtëzakonshme duke përdorur teknologjinë termike.

Hikvision ndihmoi klientët të ndërtojnë vijën e parë të mbrojtjes.

Zgjidhja e Kontrollit të Temperaturave të Hikvision, e përbërë nga produkte të ndryshme dhe një gamë të gjerë aplikimesh, është krijuar për zbulimin e temperaturave të sipërfaqes së lëkurës për të arritur ekzaminim të shpejtë dhe të sigurt fillestar në vende publike. Fleksibiliteti i tij do të thotë se mund të përdoret në një mori skenarësh.

Lexo më shumë rreth matjes së temperaturës në https://www.hikvision.com/europe/adriatic/perseri-ne-biznes

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale