Hikvision ndihmon klientët të ndërtojnë vijën e parë të mbrojtjes. Biznesi me rrezik më të ulët falë matjes së temperaturës - Business Magazine Albania

Hikvision ndihmon klientët të ndërtojnë vijën e parë të mbrojtjes. Biznesi me rrezik më të ulët falë matjes së temperaturës

Hikvision

Ndërsa bizneset në shumë vende të botës rihapin dhe rifillojnë operimet, njerëzit po kthehen në punë dhe në rutinat e tyre të përditshme. Me përdorimin e teknologjive të sotme në mënyra praktike që ndihmojnë në botën reale, mbajtja e njerëzve të sigurt, të shëndetshëm dhe të mbrojtur po bëhet më e lehtë se kurrë.

Përdorimi i një zgjidhjeje për kontrollimin e temperaturës pa kontakt, është një masë aktuale që përdoret për të zbuluar shpejt individët me temperaturë të ngritur të lëkurës (EST). Kjo metodë e zbulimit është krijuar për të ndihmuar ekzaminimin fillestar të EST dhe kombinohet me përdorimin e pajisjeve mjekësore për të verifikuar më tej simptomat. Kjo metodë gjithashtu zvogëlon kohën e testimit manual dhe rreziqet e sigurisë për ata që janë të përfshirë në procesin e zbulimit.

Kamerat e kontrollimit të temperaturës tani janë miratuar gjerësisht nga organizatat dhe bizneset në të gjithë globin. Disa nga rastet më tipike të përdorimit gjenden në aeroporte, spitale, zyra dhe objekte prodhuese dhe logjistike, të cilat kanë parë përfitime të jashtëzakonshme duke përdorur teknologjinë termike.

Hikvision ndihmoi klientët të ndërtojnë vijën e parë të mbrojtjes.

Zgjidhja e Kontrollit të Temperaturave të Hikvision, e përbërë nga produkte të ndryshme dhe një gamë të gjerë aplikimesh, është krijuar për zbulimin e temperaturave të sipërfaqes së lëkurës për të arritur ekzaminim të shpejtë dhe të sigurt fillestar në vende publike. Fleksibiliteti i tij do të thotë se mund të përdoret në një mori skenarësh.

Lexo më shumë rreth matjes së temperaturës në https://www.hikvision.com/europe/adriatic/perseri-ne-biznes

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0