Hapen aplikimet për trajnimin e ekspertëve fiskalë - Business Magazine Albania

Hapen aplikimet për trajnimin e ekspertëve fiskalë


Instituti i Ekspertëve Fiskalë fillon trajnimin e formimit profesional për ekspertë fiskalë.

Programi përmban njohuri nga:

  • Legjislacioni dhe Sistemi Tatimor në Republikën e Shqipërisë,
  • Legjislacioni Doganor,
  • Kontabiliteti, Sistemi i Informacionit dhe Informatizimi financiar,
  • E drejta tregtare,
  • Analiza e Pasqyrave Financiare.

Të interesuarit duhet të paraqesin pranë Institutit të Ekspertëve Fiskalë dokumentat e mëposhtme:

› Kërkesë për regjistrim e shoqëruar me CV.
› Fotokopje e diplomës e noterizuar (diplomë universitare e shkencave ekonomike ose juridike).
› Fotokopje e kartës së identitetit ose pasaportës.
› Dy fotografi për dokumenta
› Mandatpagesën me tarifën e regjistrimit.

Regjistrimet bëhen deri më datë 11 Maj 2017.

Programi fillon më 12 Maj 2017.

Leksionet zhvillohen çdo fundjavë, ditën e Premte në orën 16:00 – 19:30 dhe ditën e Shtunë ora 09:00 – 13:30.

Programi zgjat 8 javë.

Adresa: Qendra e Biznesit “Olimpia”, kati 3-të pranë Postës nr. 8 Tiranë, nga ora 14:00-17:00

Tel: 067 23 53 909

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0