Google prezanton celularin inteligjent Pixel 6 Pro - Business Magazine Albania

Google prezanton celularin inteligjent Pixel 6 Pro

Google

Google prezantoi modelin e fundit të telefonit inteligjent, i cili përmban çipin e parë të prodhuar nga vetë gjigandi i teknologjisë.

Modeli ‘Pixel 6’, përmban procesorin “Tensor” të Google, i cili mundëson veçori të reja të telefonit falë  inteligjencës artificiale.

‘Pixel 6’ është gjithashtu telefoni i serisë “Pro”, i krijuar për të konkurruar modelet më të fundit të prodhuara nga kompanitë e tjera rivale.

Zyrtarë të kompanisë thanë se, qëllimi i prodhimit të këtij telefoni është konkurrimi sa më dinjitoz me kompanitë e tjera.

Google zotëron dhe operon me platformën Android, e përdorur nga pothuajse çdo prodhues i celularëve, përveç Apple.

Por pjesa e tregut që përdorin Android është dominuar nga markat e tjera të telefonave inteligjent si Samsung, telefonat e të cilëve mund të kushtojnë shumë.

Ndërkohë, modeli “Pixel 6” ka një çmim mesatar në treg dhe mund të gjendet me një çmim duke filluar nga 599 Dollarë.

Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0