Global Woman Club Tirana organizon në 2 Nëntor Business Networking Breakfast - Business Magazine Albania

Global Woman Club Tirana organizon në 2 Nëntor Business Networking Breakfast


Global Woman Club është një rrjet gjithnjë e në rritje ku anëtarët gëzojnë shumë përfitime, përfshirë mëngjesin e këndshëm. Platforma Global Woman bashkon gra nga e gjithë bota dhe ato ndihen rehat me njëra-tjetrën … Në çdo mbledhje ato ndiejnë se po kthehen në shtëpi. Global Woman Club filloi në një zyrë në Londrën Qendrore në Mars të vitit 2016 dhe që atëherë janë rreth 30 Global Women Clubs në të gjithë botën.

Bashkohuni ditën e Shtunë datë 2 Nëntor nga ora 09:00-12:00 për business networking breakfast. Biletat duhet të blihen paraprakisht Këtu.

Global Woman Club Tirana, u lançua në 2 Shtator, me Drejtoren e re Rajonale Sue Ivory, mbështetur nga themeluesja dhe CEO e Global Woman, Mirela Sula, (me origjinë nga Shqipëria dhe tani jeton në Londër) dhe shumë drejtuese të tjera rajonale nga e gjithë bota. Sue ka qenë një anëtare e Global Woman Club në Nottingham në Mbretërinë e Bashkuar dhe tani është transferuar në Tiranë. Sue do të shpjegojë se çfarë e ka sjellë atë të banojë në Tiranë dhe misionin e saj këtu.

Lexoni: Gratë fymëzohen në Konferencën e Global Women në Tiranë

Eventi do të fillojë rreth orës 09:30 pas një Facebook Live për të gjithë komunitetin Global Woman në të gjithë botën. Gjithashtu çdokush që është anëtare mund të tregojë historinë personale të saj, misionin/vizionin, si dhe mund të flasë për biznesin e saj.

Misioni i Global Woman është të manifestojë një model të ri të fuqizimit të grave në biznes në vend dhe të mbështesë e të lidhë gratë në një shkallë globale. Global Woman Club në Shqipëri do të krijojë një kulturë mbështetjeje dhe motivimi për çdo grua që ka dëshirë të krijojë biznesin e saj, të çojë biznesin e saj në nivelin tjetër ose të zgjerojë biznesin në përmasa globale.

Vetëm anëtaret mund të flasin gjatë takimit dhe ato paguajnë vetëm gjysmën e çmimit të biletës, duke përdorur një kod zbritje. Nëse jeni të interesuara të bashkoheni me klubin në Tiranë, ju mund të dërgoni një email në [email protected]. Kur anëtarësoheni në një klub, ju bëheni anëtare e të gjitha Global Woman Clubs në të gjithë botën.

Tani janë në Paris, Amsterdam, Stokholm, Oslo, Vjenë, Milano, Frankfurt, Bruksel, Bukuresht, Los Angeles, New York, Chicago, Johannesburg në Afrikën e Jugut dhe në Mbretërinë e Bashkuar, Londër, Nottingham dhe Birmingham, etj. Global Woman Club do të rritet në 30 lokacione në 19 vende deri në fund të vitit 2019.

Ju mund të shihni kalendarin e eventeve për të gjitha eventet e rrjetëzimit të Global Woman në globalwomanclub.com/events

Samiti i katërt vjetor Global Woman u mbajt në Londër në Korrik të këtij viti me folëset kryesore Elena Cardone dhe Kim Kiyosaki. Samiti i Pestë vjetor Global Woman do të jetë në Londër në 11-12 Gusht 2020. Më shumë detaje në globalwomansummit.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0