Global Woman Club Tirana organizon në 2 Nëntor Business Networking Breakfast


Global Woman Club është një rrjet gjithnjë e në rritje ku anëtarët gëzojnë shumë përfitime, përfshirë mëngjesin e këndshëm. Platforma Global Woman bashkon gra nga e gjithë bota dhe ato ndihen rehat me njëra-tjetrën … Në çdo mbledhje ato ndiejnë se po kthehen në shtëpi. Global Woman Club filloi në një zyrë në Londrën Qendrore në Mars të vitit 2016 dhe që atëherë janë rreth 30 Global Women Clubs në të gjithë botën.

Bashkohuni ditën e Shtunë datë 2 Nëntor nga ora 09:00-12:00 për business networking breakfast. Biletat duhet të blihen paraprakisht Këtu.

Global Woman Club Tirana, u lançua në 2 Shtator, me Drejtoren e re Rajonale Sue Ivory, mbështetur nga themeluesja dhe CEO e Global Woman, Mirela Sula, (me origjinë nga Shqipëria dhe tani jeton në Londër) dhe shumë drejtuese të tjera rajonale nga e gjithë bota. Sue ka qenë një anëtare e Global Woman Club në Nottingham në Mbretërinë e Bashkuar dhe tani është transferuar në Tiranë. Sue do të shpjegojë se çfarë e ka sjellë atë të banojë në Tiranë dhe misionin e saj këtu.

Lexoni: Gratë fymëzohen në Konferencën e Global Women në Tiranë

Eventi do të fillojë rreth orës 09:30 pas një Facebook Live për të gjithë komunitetin Global Woman në të gjithë botën. Gjithashtu çdokush që është anëtare mund të tregojë historinë personale të saj, misionin/vizionin, si dhe mund të flasë për biznesin e saj.

Misioni i Global Woman është të manifestojë një model të ri të fuqizimit të grave në biznes në vend dhe të mbështesë e të lidhë gratë në një shkallë globale. Global Woman Club në Shqipëri do të krijojë një kulturë mbështetjeje dhe motivimi për çdo grua që ka dëshirë të krijojë biznesin e saj, të çojë biznesin e saj në nivelin tjetër ose të zgjerojë biznesin në përmasa globale.

Vetëm anëtaret mund të flasin gjatë takimit dhe ato paguajnë vetëm gjysmën e çmimit të biletës, duke përdorur një kod zbritje. Nëse jeni të interesuara të bashkoheni me klubin në Tiranë, ju mund të dërgoni një email në [email protected]. Kur anëtarësoheni në një klub, ju bëheni anëtare e të gjitha Global Woman Clubs në të gjithë botën.

Tani janë në Paris, Amsterdam, Stokholm, Oslo, Vjenë, Milano, Frankfurt, Bruksel, Bukuresht, Los Angeles, New York, Chicago, Johannesburg në Afrikën e Jugut dhe në Mbretërinë e Bashkuar, Londër, Nottingham dhe Birmingham, etj. Global Woman Club do të rritet në 30 lokacione në 19 vende deri në fund të vitit 2019.

Ju mund të shihni kalendarin e eventeve për të gjitha eventet e rrjetëzimit të Global Woman në globalwomanclub.com/events

Samiti i katërt vjetor Global Woman u mbajt në Londër në Korrik të këtij viti me folëset kryesore Elena Cardone dhe Kim Kiyosaki. Samiti i Pestë vjetor Global Woman do të jetë në Londër në 11-12 Gusht 2020. Më shumë detaje në globalwomansummit.com

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale