Fondi Shqiptar i Zhvillimit hap vende pune në 5 bashki të vendit - Business Magazine Albania

Fondi Shqiptar i Zhvillimit hap vende pune në 5 bashki të vendit

Fondi Shqiptar i Zhvillimit

Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) në bashkëpunim me Bashkinë Berat, Fier, Tepelenë, Shkodër dhe Bashkinë Dimal (Bashkia Ura Vajgurore) kanë filluar zbatimin e projektit “Punë për Komunitetin” në zonat me rrezikshmëri të lartë nga përmbytjet, me qëllim përmirësimin e gjendjes fizike dhe funksionin e kanaleve kulluese, si dhe të gjendjes ekonomike dhe sociale në komunitet, duke patur parasysh nivelin e papunësisë së shkaktuar nga pandemia e COVID-19.

Ky projekt pritet të zgjasë 4 muaj dhe mbështetet nga Ministria Federale Gjermane për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (BMZ) nëpërmjet GIZ Albania.

Përgjatë 4 muajve projekti do të punësojë një numër përfituesish në komunitet, të cilët do të punojnë kryesisht për pastrimin dhe sistemimin e kanaleve kulluese në zonat e ndikuara nga përmbytjet.

Fondi Shqiptar i Zhvillimit bën thirrje për të gjithë të intersuarit të ndihmojnë komunitetin dhe vendbanimet e tyre, kundrejt një page mujore dhe të paraqiten pranë zyrave të Bashkive të sipër përmenduara për informacion më të detajuar.

Projekti inkurajon aplikimet nga grupet në nevojë dhe të grave nga këto komunitete.

Për njoftimin e plotë klikoni këtu.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0