Filmat më të mirë të vitit 2020

Kritikët e filmit në BBC, Nicholas Barber dhe Caryn James, kanë përzgjedhur 10 filmat më të mirë, deri në këto momente, të vitit 2020.

DA 5 BLOODS

Regjia: Spike Lee; Skenari: Danny Bilson, Paul De Meo, Kevin Willmott, Spike Lee

Kasti: Delroy Lindo, Jonathan Majors, Clarke Peters

THE PERSONAL HISTORY OF DAVID COPPERFIELD

Regjia: Armando Iannucci; Skenari: Simon Blackwell, Armando Iannucci (sipas veprës së Charles Dickens-it)

Kasti: Dev Patel, Hugh Laurie, Tilda Swinton

NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS

Regjia: Eliza Hittman

Skenari: Eliza Hittma

Kasti: Sidney Flanigan, Talia Ryder, Théodore Pellerin

THE HUNT

Regjia: Craig Zobel

Skenari: Nick Cuse, Damon Lindelof

Kasti: Betty Gilpin, Hilary Swank, Ike Barinholtz

BACURAU

Regjia: Juliano Dornelles, Kleber Mendonça Filho

Skenari: Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles

Kasti: Bárbara Colen, Thomas Aquino, Silvero Pereira

THE ASSISTANT

Regjia: Kitty Green

Skenari: Kitty Green

Kasti: Julia Garner, Owen Holland, Jon Orsini

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale