Fëmijët e nënave në karrierë, rriten po aq të lumtur sa ata të nënave në shtëpi


Çfarë ndodh pas lindjes së fëmijës? Është një nga pyetjet e para, që shumë gra i bëjnë vetes, por nuk ka një përgjigje të thjeshtë.

Çdo të ndodhë në momentin që leja e lindjes mbaron?

Edhe pse mund të jeni në majat e karrierës tuaj, mendimi për të hequr dorë ekziston. Sipas studimeve, çdo fëmijë i lindur ul me rreth 4% të ardhurat e nënës së tij, ndërkohë që të ardhurat e babait rriten me 6%.

Duke shkuar përtej diskriminimeve, financave dhe karrierës, ekzsiton dhe ndjenja e fajit që një mama e re mbart në vetvete. A do ndikojë negativisht koha larg fëmijës, në vitet më të rëndësishme për formimin e tij?!

Mos u shqetësoni. Një studiuese nga Harvard analizoi lumturinë e fëmijëve me nënat e tyre ende në karrierë, me atë të fëmijëve, mamatë e të cilëve vendosën të hiqnin dorë. Ajo arriti në përfundimin që këta fëmijë, janë po aq të lumtur.

“Njerëzit akoma mendojnë që një grua në karrierë do të thotë neglizhim për fëmijët”, shprehet Kathleen McGinn. “Ndaj, përfundimet e këtij studimi të jenë tepër të rëndësishme”.

Përfundimet aktuale janë pjesë e një studimi më të gjerë, ku McGinn, së bashku me skuadrën e saj, analizuan 2 pyetësorë ndërkombëtarë për një afat kohor 10 vjeçar. 100.000 meshkuj dhe femra, nga 29 vende të ndryshme, morën pjesë në këto pyetësorë.

Në vitin 2015, ajo publikoi rezultatet e para, të cilat të linin të kuptoje që vajzat e grave në karrierë tentonin të bënin më shumë para gjatë jetës së tyre. Fitimi i tyre arrinte mesatarisht 1.880 $ më shumë në vit sesa vajzat e nënave që kanë zgjedhur të heqin dorë nga karriera e tyre.

Mamatë që punojnë, kanë një impakt pozitiv edhe tek djemtë e tyre. Djemtë e këtyre nënave tentojnë të zgjedhin partnere, të cilat gjithashtu punojnë dhe shpenzojnë rreth 50 minuta më shumë në javë duke u kujdesur për pjesëtarët e familjes.

Në këto pyetësorë, vajzat dhe djemtë u pyetën nëse jeta e tyre ishte përgjithësisht e kënaqshme. Zgjedhja e nënave të tyre, raportoi të mos kishte ndikim, pasi të dyja palët ishin po aq të kënaqura me jetën e tyre, por ende gratë imponohen të besojnë që zgjedhja për të vazhduar punën e tyre, është një zgjedhje egoiste. McGinn shpreson që këto rezultate do të ndihmojnë në uljen e ndjenjës së fajit. “Teksa ne gradualisht kuptojmë që fëmijët nuk po vuajnë, shpresoj që dhe ndjenja e fajit të fillojë të zhduket”. – është shprehur ajo.

Ergys Kosovrasti

HBR

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale