Facebook sjell ndryshime në News feed - Business Magazine Albania

Facebook sjell ndryshime në News feed


Facebook vjen me një risi të re, e cila ka të bëjë me faqen e saj kryesore. Sipas këtij ndryshimi, që po përdoret për herë të parë në kontinentin australian, përdoruesit mund të shikojnë të gjitha lajmet të përqendruara në një temë të veçantë.

Kështu Facebook i ri do të ndajë temat që ju shkruani dhe shpërndani me të gjithë, në varësi të asaj çfarë shkruani.

Pra, nëse ju do të shkruani një publikim që ka të bëjë për shembull me kafshët, Facebook’u automatikisht do t’ju mbushë me informacione për kafshët, të drejtat e kafshëve dhe gjithçka që ka lidhje me to.

Ende nuk dihet arsyet e këtyre ndryshimeve, sipas “Indipendent.Uk”, kjo do të jetë një mënyrë për të gjetur më shumë histori dhe për të mbajtur shkrimet tuaja në kolonën “News feed”.

Faqja e kryesore e Facebook, ose “Home page” ka filluar nga testimet që në vitin e kaluar, duke ju nënshtruar platformave të ndryshme në vende të ndryshme.

 

/ Gazeta Express

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0