Facebook me një aplikacion të ri, që ju ndihmon të gjeni gjërat që doni - Business Magazine Albania

Facebook me një aplikacion të ri, që ju ndihmon të gjeni gjërat që doni


Aplikacioni përdor Facebook për të treguar eventet e ardhshme të cilat jeni duke ndjekur ose evente të tjera të sugjeruara që ju mund të dëshironi të shikoni në zonën tuaj. Nëse jeni duke planifikuar të udhëtoni, ju mund të shihni gjithashtu eventet në qytetet e tjera.

Të gjitha ngjarjet në të cilat do të jeni të pranishëm janë shfaqur në një funksion kalendarik, dhe ju mund të lidheni kalendarët të tjera në telefonin tuaj (nga Gmail, Outlook, etj) për të parë të gjitha takimet tuaja në një vend.

Menaxheri i produktit Facebook, Aditya Koolwal tha se janë mbi 100 milionë njerëz që përdorin Facebook për ngjarjet e përditshme. Kompania ka një rekord në lançimin e aplikacioneve të suksesshme, por është bazuar në faktin se njerëzit të cilët tashmë e përdorin seksionin “events” në Facebook do të dëshironin t’a përdornin edhe këtë aplikacion të ri.

Events është një aplikacion pa pagesë në SHBA-së, në App Store për iPhone dhe Facebook thotë se një version i Android do të dalë së shpejti.

Burimi: businessinsider.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0