Facebook me sherbim te ri per zbulimin e qyteteve te botes - Business Magazine Albania

Facebook me sherbim te ri per zbulimin e qyteteve te botes


Facebook e ka lancuar ne heshtje nje sherbim te ri per njohjen e vendeve te reja te cilin e ka quajtur Places Directory, dhe i cili i lejon perdoruesit qe te kerkojne per destinacionet me te mira neper qytete, ne te gjithe boten.

Pasi te kerkoni per nje qyteze ose qytet te veçante, ju mund te zgjidhni ta zgjeroni hulumtimin tuaj per ate vend, sepse sherbimi i Facebook ju shfaq edhe restorante, hotele, bare, kafene, vende atraktive, muze dhe arte per te pare, si dhe argetim, palestra, kinema, shkolla dhe universitete, teatro, supermarkete dhe monumente te ndryshme per ate vend.

Rezultatet e kerkimit tuaj jane renditur sipas vleresimeve te perdoruesve, komentet e te cileve shfaqen ne ato vende, duke perfshire edhe komentet dhe pelqimet nga miqte tuaj ne rrjetin social.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0