Kevin Sekniqi në një takim për të mos u humbur në Startup Grind - Business Magazine Albania

Kevin Sekniqi në një takim për të mos u humbur në Startup Grind

20-05-2024 06:30:00 Join

Startup Grind mirëpret kësaj rradhe një sipërmarrës të suksesshëm që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kevin Sekniqi.

Mund të keni lexuar për të në Forbes, sepse Kevin Sekniqi renditet 30 under 30, si një prej drejtuesve të bizneseve më me ndikim nën moshën 30 vjeçare. Me pasion dhe njohuri të thelluara në fushën e teknologjisë, ai ka bashkëthemeluar kompaninë Avalabs. Produkti i kësaj kompanie, Avalanche, ngjan me Ethereum, por shkon përtej, duke ofruar jo vetëm mundësinë e shfrytëzimit të blockchain, por edhe të krijimit të tij nga biznese, apo grupe të interesuara.

Regjistrohuni këtu për të marrë biletën tuaj

Kevin është një sipërmarrës dhe investitor serial. Atij i pëlqen të ndërtojë teknologji dhe kompani të gjeneratës së ardhshme dhe financon njerëz të talentuar që punojnë në probleme të vështira, nga bioteknologjia/jetegjatësia te energjia bërthamore dhe nga infra blockchain tek llogaritja kuantike.

Mos e humbisni rastin të dëgjoni nga një udhëheqës i cili jo vetëm ndërton teknologji, por gjithashtu fuqizon krijuesit e së nesërmes.

Në qoftë nëse jeni një entuziast i teknologjisë, një sipërmarrës aspirues ose një investitor me përvojë, kjo është mundësia juaj për t’u lidhur me individë me të njëjtin mendim dhe për të fituar njohuri nga një prej liderëve të rinj më me ndikim të biznesit sot.

Mos mungoni në datë 20 maj, në orën 18.30 në Destil Creative Hub!

Regjistrohuni këtu për të marrë biletën tuaj

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0