Bëhuni pjesë e trajnimit: "Karakteri, Fuqia e Suksesit" - Business Magazine Albania

Bëhuni pjesë e trajnimit: “Karakteri, Fuqia e Suksesit”

23-05-2024 Join

Trajnimi “Karakteri, Fuqia e Suksesit” është mundësia më e mirë që ju ofrohet për rritjen personale, dhe përmirësimin e aftësive.

Gjatë ditës së enjte, në datën 23 Maj Dorjan Sanxhaku do t’ju mësojë formën më të mirë për të njohur, ngritur dhe përmirësuar kapacitetet si dhe për të zbuluar potencialin e fshehur që karakteri ynë mbart.

Ky trajnim fton çdokënd që po kërkon të dalë nga zona e komfortit, të zgjerojë network-un e tij dhe t’i japë fuqi energjive të brendshme duke ndërmarrë një nismë të re për veten.

E ftuar në këtë trajnim do të jetë dhe znj. Çenkuela Hasa, për të ndarë me pjesëmarrësit rrugëtimin e saj si një gazetare e suksesshme dhe sfidat që është përballur ndër vite.

“Eksperienca ime është disa vjeçare në trajnime, si ndjekës i tyre, por edhe si trajnues. “Karakteri, Fuqia e Suksesit” është në vazhdim të disa trajnimeve që po zhvillojmë. Trajnimi ka në fokus profesionistët si edhe të gjithë të interesuarit për zhvillimin personal dhe ndikimin që sjell në karrierë, por edhe në network. Janë trajnime që gjithmonë sjellin ndikim pozitiv dhe një prespektivë optimiste në përmirësimin e vetes, si për individët që janë në biznes si edhe ata që duan të nisin një biznes të ri. ” – shprehet z.Sanxhaku

23 Maj pranë Doro City, në Rrugën 21 Dhjetori.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0