Elevator Lab prezantohet gjatë eventit “Paneli i Karrierës SalesForce”

Elevator Lab

Të premten, më 9 tetor, SalesForce Albania zhvilloi eventin “Paneli i Karrierës Salesforce”. Paneli përbëhej nga Trailblazers me përvojë dhe të rinj që ndanë udhëtimin, rrugën e karrierës dhe këshillat për gjetjen e një pune në ekosistemin Salesforce.

Paneli përbëhej nga: Gianluca Ciminata, themelues dhe CEO i kompanisë DOT (Digital on Things), Brisilda Hitaj, e cila punon pranë kompanisë ndërkombëtare Mozenda, Renato Civili, bashkë-themelues dhe CEO i Digital Academy Albania, Dorian Kane, administrator i SalesForce dhe Anila Sallata, përfaqëusese e bankës Raiffeisen në Shqipëri.

Eventi u zhvillua në ambientët e InnoSpace Tirana. Të interesuarit kishin mundësi ta ndiqnin eventin edhe online, në platformën Google Meet.

Elevator Lab

Të pranishëm në event ishin antarë të komunitetit SalesForce dhe të rinj të apasionuar pas teknologjisë. Eventi u moderua nga Marilo Meta, themelues dhe president i LDA Balkan dhe Besmira Amuli, menaxhere projektesh pranë AWS.

Gjatë eventit, Anila Sallata, përfaqësuese e Raiffeisen Bank prezantoi programin “Elevator Lab Kosovë & Shqipëri 2020”.

Elevator Lab

Programi “Elevator Lab” është një program inovativ, i cili për herë të parë u prezantua në qershor të vitit 2017 nga Raiffeisen Bank International (RBI) në Vjenë, pjesë e të cilit ishin edhe të gjitha bankat e rrjetit RBI, duke përfshirë këtu edhe Raiffeisen Bank në Kosovë dhe Shqipëri.

Elevator Lab” është bërë tashmë akseleratori fintech më i madh në Evropën Qendrore dhe Lindore. Prandaj, zbatimi i këtij programi edhe në Kosovë e Shqipëri paraqet një mundësi të veçantë për komunitetin fintech dhe startup që veprojnë në këto dy vende të konkurrojnë dhe të përfitojnë një përvojë të re duke bashkëpunuar me profesionistë të fushave të ndryshme bankare.

Të gjithë të interesuarit mund të aplikojnë më idetë dhe zgjidhjet e tyre në këto fusha:

Retail (Retail Banking)

Korporatë (Corporate Banking)

Tregjet Kapitale (Capital Markets)

dhe zgjidhje të tjera inovative bankare.

Lexoni: Raiffeisen Bank në Kosovë dhe Shqipëri prezantojnë programin e përbashkët “Elevator Lab 2020”

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale